Adblock jest terminem dla różnych rozszerzeń przeglądarek internetowych , które umożliwiają blokowanie zawartości strony internetowej , zwłaszcza reklam .

Poprzez blokowanie może znacząco zmniejszyć [1] wielkość przesyłanych danych, co z kolei przyspiesza załadunek i może zapisywać dane mobilne, po konkurencyjnych taryf z ograniczonej ilości danych miesięcznie . Niektóre reklamy są tylko Adblock ukryte, tak aby przenieść i załadować do woli przeglądarki. Strona WWW bez reklam może stać się jaśniejsza, ponieważ zawiera potencjalnie niepokojących elementów. Innym argumentem przemawiającym za blokowanie reklam jest zwiększenie bezpieczeństwa, ponieważ sieci ad czasami zbierać pieniądze na reklamy wprowadzającej w błąd lub oszustwa. [1]

W grudniu 2016 roku technologia wykorzystywana do blokowania reklam 11% światowych użytkowników Internetu 62% urządzeń mobilnych. [2] To ciekawe, wzrosła blokowania reklam rozszerzeń między wykształconych internautów. [2] Podczas gdy zwykły sposób jest zablokowanie urządzenia końcowego, brytyjski operator testowane blokowania reklam na ISP. Według operatora użytkowników powód zostały udaremnione przez reklamy, które „… użycie swoich pakietów danych i może kolidować z ich prywatności …” . [3]

Kontrowersje

Model biznesowy wielu stron internetowych opiera się na wyświetlanie reklam do użytkowników. Jeśli nie są wyświetlane żadne reklamy, operator serwisu traci potencjalne przychody. W odpowiedzi na rozszerzenie narzędzi do blokowania reklam poszerzamy [4] rozwiązań, takich jak ciągi losowego w użyciu deskryptorów CSS utrudniać funkcjonowanie blokowania reklam. Innym podejściem jest wykrycie blokowanie reklam, a następnie nie wyświetlać zawartość użytkownikom blokowanie reklam lub oferowania premię wersja bez reklam stronie regularnego postu.

narzędzia do blokowania reklam

Obecnie (luty 2017), istnieje szereg narzędzi do blokowania reklam dystrybuowany jako rozszerzenie przeglądarek internetowych lub aplikacji do telefonów komórkowych.

rozszerzenie przeglądarki AdBlock

AdBlock jest rozszerzeniem dla Google Chrome, Apple Safari, Mozilla Firefox i Opera. Chociaż rozszerzenie AdBlock jest wolny, użytkownicy mogą przyczynić się dowolną ilość programistów. AdBlock stwierdza, że rozszerzenie korzysta ponad 40 milionów użytkowników [5] .

rozszerzenie przeglądarki Adblock Plus

Adblock Plus opracowany przez EYEO GmbH. W dodatku do przeglądarek desktopowych oferują rozszerzenia dla systemu operacyjnego Android. Adblock Plus oferuje kilka dużych firm, które ich reklamy umieszczone na domyślnej białej listy, aby kontynuować ich wyświetlanie reklam do użytkowników [6]

Aplikacje AdAway

AdAway jest open source (GPLv3 +) narzędzie dla Android OS , który używa pliku hosts przekierowuje do komunikowania się z serwerami reklam na lokalny adres IP telefonu.

Referencje

  1. ↑ Skocz do:b Dočekal, Daniela. Aby korzystać lub nie korzystać blokery reklam? Dlaczego ludzie robią lub nie robią [online]. Internet Info, sro, 10.03.2015, [cyt. 05.02.2017]. Dostępne w Internecie . (Czechy)
  2. ↑ Skocz do:stanem zablokowanym internecie Adblock 2017 ogólny raport [online]. Pagefair Ltd, 1.2.2017 [cit. 05.02.2017]. Dostępne w Internecie . (English)
  3. Skok w górę↑ SLÍŽEK, David. Brytyjski operator Three sprawdzić swoją reklamę sieciową blokującą [online]. Internet Info, sro, 26.05.2016, [cyt. 05.02.2017]. Dostępne w Internecie . (Czechy)
  4. Skok w górę↑ Marshall, Jack. The Rise of Anti-blokery reklam [online]. Dow Jones & Company, Inc., 13.06.2016, [cyt. 06.02.2017]. Dostępne w Internecie . (English)
  5. Skok w górę↑ Ilość https://getadblock.com
  6. Skok w górę↑ Ilość http://techcrunch.com/2013/07/06/google-and-others-reportedly-pay-adblock-plus-to-show-you-ads-anyway/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *