Affiliate marketing (zwany również affiliate marketing [1] lub komisja System ) jest marketing narzędzie www firmy, która działa więzi sprzedawcą produktów lub usług stron, usługa lub produkt, który polecam. Jest to system oparty na promocji produktu przez partnerów strony internetowej firmy partnerskie za to otrzymują procent ( prowizji ) ze sprzedaży.

Historia

Pochodzenie Affiliate Marketing

Poprzednik affiliate marketing jest uważany koncepcja dzielenia się przychodami. W listopadzie 1994 roku, prawie cztery lata po utworzeniu sieci Internet ( World Wide Web ), zasada podziału zysku połączone do wspólnego handlu elektronicznego.

Affiliate marketing koncepcji został pomyślany, opatentowany i wprowadzone w życie przez Williama J. Tobinem , założyciela Sklep kwiatów i prezentów w 1989. W 1993 roku, firma pisał roczną sprzedaż na poziomie ponad 6.000.000 dolarów. Dla mojej pracy użył usług sieciowych Prodigy . Aby usług może być płaconych prowizji , Tobin stworzył model biznesowy dla zapłatę prowizji od sprzedaży. W 1994 roku Tobin, we współpracy z IBM , który posiadał połowę Prodigy Network uruchomiła wersję beta sklepu internetowego. Rok później rozpoczęła komercyjną wersję strony internetowej, do której podpisano aż 2.600 partnerów uczestniczących w affiliate marketingu online. W 1998 roku, kwiaty i prezenty razem z domów towarowych i Federalne Fingerhut. 22 stycznia 1996 Tobin złożył wniosek o patent odnoszące się do monitorowania marketingu afiliacyjnego, która weszła w życie w dniu 31. 10. 2000 roku w USA pod numerem 6,141,666th W 2007 roku weszła w życie również japoński patent nr. 4,021,941th

Jednym z pierwszych wynalazców w affiliate marketingu firmy Cybererotica , który zdobył nagrodę za „kliknięcia” programu.

W listopadzie 1994 roku firma rozpoczęła swój program BuyWeb CDNow. Zamieścić na swojej stronie internetowej muzykę, która miała przyciągnąć nowych użytkowników. W przypadku, że użytkownicy będą zainteresowani kupnem opublikowany muzyka była dostępna bezpośredni link do albumu w CD TERAZ. Pomysł na zdalnych zakupów powstał po rozmowie z muzyką Geffen Records , którzy chcieli sprzedać płytę bezpośrednio ze strony internetowej danego artysty. Na podstawie tej koncepcji został utworzony przez program, który łączył sklep CD TERAZ bezpośrednio na stronach internetowych pod auspicjami artysty Geffen.

Firma Amazon uruchomił program współpracy w lipcu 1996 roku – został umieszczony na Internet banerów reklam lub linków tekstowych bezpośrednio do zakupu pojedynczych książek, które były również w ofercie na stronie głównej Amazon. Kiedy użytkownik kliknął za pośrednictwem witryn stowarzyszonych poprzez baner na stronie Amazon kupił książkę, a tu, właściciel witryn stowarzyszonych dostać prowizję. Marketing partnerski Program przez Amazon stał się jednym z najbardziej znanych i służył jako wzór dla innych programów. [ Źródło? ]

Historyczny rozwój

Affiliate marketing od początku wykazywał stosunkowo wysokie tempo wzrostu. W pierwszych dniach był postrzegany jako zabawka stronie marketingu. W końcu jednak, staje się integralną częścią planu biznesowego dla firm różnej wielkości, aw niektórych przypadkach nawet stają się ważniejsze niż off-biznesu.

Według doniesień, od 2006 roku tylko w Wielkiej Brytanii wykazały, affiliate marketing oparty sprzedaży sieć sprzedaży 2.160 mil. Lbs. Zespół badawczy Marketing Sherpa szacuje, że w tym samym roku, z biur na całym świecie odnotowano 6.500 mil. dolarów prowizji z różnych źródeł finansowania , gier i hazardu , podróży , telekomunikacji , edukacji i wydawnictw.

Najbardziej aktywne sektory affiliate marketing jest hazard i handel detaliczny handel i usługi do udostępniania plików . Oczekuje się, że największy wzrost utrzyma się w dziedzinie telefonów komórkowych lub sektorów finansowych i turystycznych. [ Źródło? ]

Zasada działania

 1. Klient przechodzi przez producenta na stronie internetowej spółki lub na jej Web rezerw miejscu coś do zaoferowania firmę.
 2. Firma integruje się z klientem i weryfikacji zamówienia. Kontakt może być przez telefon, e-mail itp.
 3. Po rozmowie z firmą klient płaci firmy klienta.
 4. Firma płaci prowizji sprzedawca / cum. Suma jest częścią ich wewnętrznego porozumienia (procent, ustalona kwota, itd.).

Plusy affiliate marketing

Główną zaletą tego systemu jest to, aby kontrolować koszty reklamy . Ponieważ reklama jest mierzalna w ramach programu partnerskiego, firma nie tracić zbędnych środków na reklamy offline , które nie mogą znaleźć ich szczególną skuteczność . Dotychczasowi klienci przejść do strony internetowej firmy bezpośrednio, tylko przez nowych partnerów. koszty reklamy jako spółki rośnie tylko wtedy, gdy robi się nowych klientów, co jest również jego celem. Są też linki reklamowe affiliate do stron internetowych za pośrednictwem reklamy kontekstowej, więc nie są tak inwazyjne i nie koliduje z odwiedzających witrynę Aż całkowicie losowy niezwiązane z reklamą. Reklama zmniejszenia kosztów finansowych i ich szczególnej cel – jest możliwe określenie grupy docelowej, do której reklama skupi się zatem nie jest marnowaniem zasobów obejmują szeroki zakres internautów, którzy muszą być na reklamy lub nie interesuje. [2] Affiliate marketing jest odpowiedni dla prawie wszystkich sprzedawców online, ale ma też swoje ograniczenia [3] .

Metody kompensacyjne

Dominujące metody kompensacji

Obecnie 80% wszystkich (partner) programy partnerskie były w stanie podział przychodów lub płatności za sprzedaż (PPS) jako metody kompensacji, 19% koszt stosowanie na działanie (CPA obejmuje PPC ) a reszta stosować inne metody, takie jak ceny „kliknięć „(CPC) lub koszt tysiąca wyświetleń (CPM szacowany koszt za 1000 wyświetleń). [ Źródło? ]

metoda mniej używane kompensacji

Obecnie, w kontekście rynków rozwiniętych, marketing, mniej niż 1% programów marketingowych stosowanych metod tradycyjnych partnerskie: koszt za kliknięcie (CPC) i koszt tysiąca wyświetleń (CPM). Metody te są wykorzystywane przede wszystkim w kontekście płatnego wyszukiwania i wyświetlania reklam.

Metoda CPM, wymagając jedynie, że wydaje zgodę na wyświetlanie reklam na swojej stronie internetowej, umożliwiając odwiedzającym witrynę swoim wyświetlaczu, a więc wygrał prowizji. Metoda CPC wymaga jeden dodatkowy krok do publikowania mógłby dostać nagrodę. Nie wystarczy, że użytkownik został usunięty z reklamy, ale musi również przejrzeć wyświetlonego linku (reklama), który wysyła je do witryny reklamodawcy.

Metoda CPC stosowano głównie w pierwszych dniach marketingu afiliacyjnego, ale zaczęła tracić na znaczeniu w wyniku rozszerzenia o nazwie. Fałszywe kliknięcia ( fałszywe kliknięcia ). Problem ten należy rozwiązać i zaawansowane metody wyszukiwania. Kontekstowe programy reklamowe nie są uwzględnione w danych statystycznych odnoszących się do zmniejszenia wykorzystania metod CPC, a więc powstaje pytanie, czy możliwe jest reklama kontekstowa do affiliate marketingu nawet sklasyfikować.

Podczas tych modeli w ramach zaawansowanych form „ e-commerce ” i rynków reklamowych stosowanych coraz mniej, nadal przeważają w niektórych wschodzących i rozwijających się sektorów. Chiny jest przykładem modelu marketingu afiliacyjnego na tym rynku nie jest identyczna do tej stosowanej na zachodzie. [ Źródło? ]

Wyniki / Affiliate Marketing

W przypadku metod CPC i CPM publikacji nie muszą się martwić o to, czy użytkownik jest częścią grupy, która stara się przyciągnąć reklamodawców i jest w stanie je zdobyć, bo w tym momencie już publikowanie ich prowizję zarobione. W ten sposób jest więc większe ryzyko lewo (w przypadku CPM całego ryzyka i strat) do reklamodawcy.

Metody CPA i CPS wymaga od odwiedzających strony internetowej nie więcej niż po prostu odwiedzić witrynę reklamodawcy, aby móc partnera (partner) otrzymują prowizję. Reklamodawcy muszą dotrzeć do klienta. Partner (partner), więc w ich własnym interesie, starając się, aby klient sobie sprawę zakupu (lub innej czynności na stronie), zwiększone szanse na sukces i zarabiać prowizje. Ryzyko i straty są tak podzielone między Publishing (affiliate) i reklamodawcy.

Affiliate marketing jest często nazywany również „performance marketing”, ze względu na fakt, jako sprzedający wyceny. Najczęściej są one wypłacane w formie prowizji od każdej transakcji zamknięte, czasami nazywane. Zachęty dla celów przekraczających wydajności (np. Planowane sprzedaży). Ta relacja jest używany podobny model kompensacji, jak to ma miejsce w przypadku wewnętrznych działów biznesowych reklamodawcy.

Wyrażenie „partnerzy (Filie) są przedłużone ręką dla Twojej firmy”, który jest często używany do wyjaśnienia pojęcia affiliate marketing to nie jest do końca prawdziwe. Najważniejszą różnicą między oddziałów i pracowników reklamodawcy jest affiliate marketingu nie mają prawie żadnego wpływu na kandydata (ołów), ponieważ są one automatycznie przekierowany do witryny reklamodawcy. Business team reklamodawca może wpływać i kontrolować działalność kandydata, dopóki kandydat podpisuje umowy lub zamówienia narzędzia robocze. [ Źródło? ]

Programy wielostopniowe

Niektóre reklamy oferują wieloletnich programów, które umożliwiają podział prowizji w hierarchicznej sieci „sign-up” i sub-partnerów. W praktyce oznacza to, że opublikowanie „a” jest wpisana do programu z reklamodawcą i pobiera nagradzani za uzgodnionych działań realizowanych przez użytkowników serwisu. Podczas publikowania „A” przyciąga publishing „B” i „C”, aby zapisać się do tego samego programu przy użyciu kodu logowania, wszystkie przyszłe działania wykonywane na opublikowanie „B” i „C” spowoduje dodatkową prowizję (w niższej cenie) do publikowania “A”.

Programy dwustopniowe w ramach programów partnerskich istnieją, ale tylko w niewielkim stopniu. Większość programów są proste, jednoetapowy. Programy, które mają więcej niż dwa stopnie, przypominają one „Multi-Level Marketing” ( MLM ) lub marketingu sieciowego , ale są jeszcze inne. MLM lub marketingu sieciowego stowarzyszenia mają tendencję do bardziej złożonych wymagań Komisję niż standardowe programy partnerskie. [ Źródło? ]

Z punktu widzenia reklamodawcy

Korzyści dla dealerów

Handlowcy wolą affiliate marketingu, ponieważ w większości przypadków wykorzystuje model płacenia za wydajność, co oznacza, że przedsiębiorca nie interpretuje koszty marketingu dopóki wyniki są znane. [ Źródło? ] To samo odnosi się do tzw nagrody. Menedżerów partnerskie, które są płacone w większości przypadków obrót całego programu partnerskiego.

opcje wdrożeniowe

Niektórzy handlowcy prowadzą swoje własne programy partnerskie / partnera za pomocą specjalnego oprogramowania, podczas gdy inni korzystają z usług pośrednika w celu monitorowania handlu i sprzedaży. Istnieją dwa różne sposoby zarządzania partnerski / partnera używany przez handlowców: samodzielny program lub usługi hostingowe, zwane sieci partnerskie / partnerem. Płatności na rzecz partnerów lub dostawców może być dokonane na rzecz przedsiębiorcy w sieci, cała sieć sprzedawców, handlowców konsolidowane w którym usługodawca uzyskał wiążące dla Komisji, lub bezpośrednio do samego kupca. [ Źródło? ]

Zarządzanie Partner i zarządzanie programem outsourcingu

Niekontrolowane programy partnerskie / partnera z wykorzystaniem spamu , naruszenie znaku towarowego , fałszywej reklamy i innych nieetycznych sposobów, aby dać affiliate marketing negatywną reputację.

Niektórzy przedsiębiorcy użyć outsourcingu spółki zarządzające programu (tzn. OPM), które same są często zarządzane sieciami partnera lub partnerki. firmy partnerskie OPM zapewnienie zarządzania programem dla kupców jako usługa, podobną do roli agencji reklamowych w marketingu offline. [ Źródło? ]

Rodzaje stron internetowych affiliate / partnerskich

serwisach partnerskich są często podzielone przez reklamodawców oraz sieci partnerskich. Na razie nie istnieją żadne normy dotyczące kategoryzacji. Następujące rodzaje stron internetowych są uniwersalne, a jeszcze powszechnie rozumiane i stosowane przez affiliate marketingu.

 • Web site porównywaniu cen, tzw. Katalogi (zwykle za pomocą importu XML).
 • strony internetowe lojalnościowe, charakteryzujące system nagradzając klientów do zakupów, na przykład poprzez wstecznej punktu i cashback .
 • Przyczyna witryn o charakterze marketingowym, które oferują charytatywne datki.
 • Miejsca zniżki mające na celu wsparcie sprzedaży.
 • Witryn w niszach rynkowych i content marketing, w tym recenzje produktów.
 • Prywatna strona.
 • Blogów i sieci (online) konsorcjum.
 • marketing e-mail .
 • Listy zakupów, w tym przedsiębiorców według kategorii bez dostarczania kupony porównania cen lub innych informacji wymagających stałej aktualizacji.
 • Witryny korzystające promocyjne banery wyświetlanie reklam kontekstowych .
 • Wirtualne waluty – Możliwość reklamy w zamian za wirtualną walutę w grze lub innej wirtualnej platformy .
 • strona udostępnianie plików [ źródło? ] .

Znalezienie programu partnerskiego

Istnieją trzy główne sposoby, aby znaleźć program partnerski dla strony docelowej:

 1. Katalogi programy partnerskie.
 2. Duża sieć programów partnerskich, które zapewniają platformę dziesiątki lub nawet setki sprzedawców.
 3. Rzeczywistej strony docelowej (strony internetowe, które oferują programy partnerskie są często link „program partnerski” lub „filie” lub „odniesienia” i „webmasterów”, zwykle w nagłówku lub w sekcji „O nas”).

Jeśli powyższe lokalizacje nie dostarczają informacji na temat programu partnerskiego, może się okazać, że Twoja strona ma program partnerski niepublicznych. Użyj jednej z metod korelacji WWW „(metody poszukiwania bardzo podobnych stron) może nam powiedzieć o istnieniu programu partnerskiego sieci. Najbardziej oczywisty sposób uzyskania tej informacji, ale pozostaje skontaktować się z właścicielem strony internetowej, czy możliwe jest prześledzenie kontaktu. [ Źródło? ]

Własny program partnerski lub sieć?

Przy ustalaniu nowej kampanii partnerskiego, reklamodawca musi wybrać między prowadzenia własnego programu i uczestnictwo w sieci partnerskie (który bierze udział w kilku innych reklamodawców). W Czechach można wybrać jeden z kilku sieci reklamowych partnerskie, z których niektóre są tylko wąsko Branch (np. Finansów), inne są wielodyscyplinarne z Kampen z różnych dziedzin (mody, zdrowia, mieszkalnictwa). [1]

Każda z opcji ma swoje wady i zalety.

Program własny ma tę zaletę w akapicie większą kontrolę nad partnerzy działają również często tańsze, ponieważ sieć nie płaci prowizji.

Affiliate Network ma największą przewagę w liczbie aktywnych partnerów, które mogą bezpośrednio dotrzeć do ich udziału w programie.

Problemy z przeszłości i teraźniejszości

Ponieważ ustanowienie programu partnerskiego zawsze kontrolowane przez działania tych programów, bardzo mało. Nieuczciwi handlowcy wykorzystali spam , fałszywe reklamy, zmuszony wskaźnik (aby pobrać pliki cookie na komputerze użytkownika), adware i inne metody zwiększania ruchu do swoich sponsorów. Chociaż wiele programów partnerskich mają w swoich warunkach handlowych zakaz spamu, w kategoriach historycznych affiliate marketing zawsze przyciąga uwagę spamerów. [ Źródło? ]

E-mail spam

W pierwszych dniach marketingu afiliacyjnego, dużo internautów lubił właśnie ze względu na ich częste stosowanie spamu w celu zwiększenia sprzedaży. Jednak coraz affiliate marketing, coraz więcej sklepów poprawy ich warunków ku większej ograniczeń dotyczących spamu. [ Źródło? ]

Spam w wyszukiwarkach

Rosnące znaczenie przeglądarek, niektóre affiliate marketingu przeszli z wysyłania spamu e-maile mają być generowane automatycznie stron internetowych, które często zawierają środki z kupców. Celem serwisu było manipulować trafność stron indeksowanych w przeglądarce. Metoda ta znana jest również jako „spamdexing”. Każda strona może zostać skierowany do konkretnego segmentu rynku za pomocą określonych słów kluczowych, wynik jest zniekształcona forma optymalizacji pod kątem wyszukiwarek.

Spam jest największym zagrożeniem dla organicznych wyszukiwarki, której celem jest zapewnienie wysokiej jakości wyniki wyszukiwania dla słów kluczowych lub fraz wpisanych przez użytkownika. Algorytm Google określić PageRank w jego aktualizacji ( „BigDaddy”) w lutym 2006 roku (ostatnia faza głównych aktualizacjach Jagger specjalnie ukierunkowanych na spamdexing) osiągnął wielki sukces. Ta aktualizacja pomógł Google, aby usunąć dużą część treści generowanych przez komputer ze swojego indeksu.

Strony internetowe, składające się głównie z linki partnerskie miały negatywny reputację dostarczenie niewystarczającą zawartość. W 2005 roku Google dokonane zmiany, że niektóre tereny wskazane jako „partner” cienkiego. Miejsca te były albo usunięty z indeksu Google lub przeniesiono do związku (to znaczy z położenia przedniego do dolnego położenia). Aby uniknąć włączenia tej kategorii witryn webmasterów affiliate marketingu muszą produkować wysokiej jakości treści, które odróżniają ich strony ze stron spamerom lub banerów firm, które tylko zawierają linki kierujące do sklepu miejscu.

Ostatnio, strona z „cienkim stowarzyszonego” koncentruje się na dostarczaniu wartości dla użytkowników jako usługa. Miejsca te można podzielić na trzy kategorie:

 1. Porównywaniu cen.
 2. “Związane cause related marketing”.
 3. Oszczędność czasu [ źródło? ] .

Zaradczych użytkowników

Realizacja affiliate marketing w Internecie zależy w dużym stopniu od różnych technik wbudowany bezpośrednio w domenach zewnętrznych projekt strony i wykorzystanie połączeń do śledzenia działań użytkownika (click-through śledzenia Adsense ) oraz dostarczania treści (reklama) użytkowników. Większość z tych działań wymaga czasu i użytkowników w ogóle, jest dla zwykłych użytkowników Internetu uciążliwe i powodują dezorientację wizualną na stronie internetowej. Z tego powodu było różne środki zaradcze, aby zapobiec reklamę na stronie. Korzystanie z programów innych firm (takich jak adware , Adblock Plus, Spybot , blokery pop-up itp), a zwłaszcza stosowanie prawidłowo skonfigurowany plik hosta, to jest możliwe, aby zminimalizować nieporozumienia wizualną, a także dodatkowy czas spędzony i ilość przesyłanych danych potrzebnych do wyświetlenia strony. Stosując odpowiednie wiersze w pliku hosta pozwala zablokować te znane i wieloletnich domen zmierzające do śledzenia klikalności, a tym samym zmniejszyć ekspozycję szkodliwych programów komputerowych, które często znajdują się na nich. [ Źródło? ]

Adware

Chociaż adware z spyware różnić, przy użyciu tych samych metod i technologii. Początkowo kupcy nie wiedział o adware i co ma wpływ na ich markę. Jednak wkrótce przyjść, bo zauważyłem, że adware często nadpisuje tracking cookie pliki, zmniejszając w ten sposób swoje prowizje. W ten sposób, programy partnerskie korzystające adware kradzieży prowizji od tych, którzy nie korzystać z niego. Adware zwykle nie ma żadnych cennych korzyści dla użytkowników, którzy zazwyczaj nie są nawet świadomi, że jest on zainstalowany na komputerze.

Kwestie Affilliates omówione na forach internetowych i zaczęli szukać rozwiązań. Uważali, że najlepszym sposobem, aby zniechęcić kupców reklamowania przez adware. Handlowcy, którzy byli bądź obojętny lub adware obsługiwane, nie były chronione Affilliates, które zniszczyły reputację i psują swoje wysiłki affiliate marketingu. Wiele Affilliates zakończył współpracę z takiego maklera lub dodany do konkurencyjnego AP. Sieć oddział został również popchnął handlowców i Affilliates objął stanowisko i niektórych wydawców adware z ich sieci wykluczonych. [ Źródło? ]

Użyj znaku

Niektórzy przedsiębiorcy używać nazwy ( znaki towarowe ) jego bardziej znanych konkurentów i w reklamach kontekstowych, stosując takie same, wymienne lub podobne słowa.

Więc jeśli klient wejdzie w wyszukiwarce tego terminu, będą oferowane do innych firm i stron niż kto jest właścicielem znaku towarowego. W ten sposób firmy pasożytnicze mogą poważnie uszkodzić właściciela (zmniejszenie zysków, etc.). W tym przypadku naruszenie – naruszenie praw do znaku towarowego . Właściciele tych znaków towarowych ® może bronić. Jeśli udowodnić swoją własność, słowa kluczowe są zakazane dla innych reklamodawców. [4]

Kodeks postępowania

Kodeks postępowania sporządziła sama Komisja każdy sprzedawca. Służy on jako przewodnik na temat korzystania i utrzymać standardy reklamy internetowej w ogóle, jak i pod względem standardów etycznych właściwego postępowania, które powinny przynieść wyniki dla wszystkich uczestników. Kiedy Program niezgodność uczestnik zagrożonych wykluczeniem z niego i przestać płacić prowizji.

Ciasteczka i partnerskiego

Cookies są dane (mały plik), które są pobierane ze strony internetowej w przeglądarce bez wiedzy i po ponownej wizyty raportów aktywności użytkowników na stronie. Plik ten również rejestrowane informacje, takie jak dane logowania, ostatnio odwiedził stronę internetową lub użytkownik nabył.

Partner jest spowodowane ciasteczek przedsiębiorca dowiaduje się klient, który zalecany jego stronę internetową i który wysłać prowizję od sprzedaży. Informacje te mogą być zapisywane w pliku cookie dla potrzeb co biznesowych. Na przykład Jeśli klient kupuje w sklepie internetowym do 14 dni po wizycie, która miała na link partnerski, dostawca otrzymuje również swoją nagrodę. Dzięki ciasteczka przedsiębiorca znajdzie nawet po długim okresie, w którym klient dotarł do niego.

Mediator nie zyskują nic, jeśli klient kupuje w sklepie po chwili cookie działa, lub jeśli klient korzysta z narzędzi informatycznych, które ciasteczka usunięte. Następnie operator nie można odnaleźć. Stracić środka Komisja może również, jeżeli nie była ostatnią przed zakupem. Właściciel dostaje prowizję ostatni używany. Inną opcją jest to, że Komisja otrzyma pierwszy środek lub kwoty podzielone. W 95% przypadków, ale otrzymuje prowizję, kto jest ostatni. [5] Jednakże, są także sporadyczne problemów [6], przy użyciu cookies, które są wykonane poprzez pomiar oprogramowania odpowiednie leczenie.

kupony rabatowe

Zniżki bony można kupić w różnych portalach bezpośrednio ze sprzedawcami i zazwyczaj na dany produkt, ale są też platformy partnerskie, które skupiają więcej rabatów od dostawców. Serwery te działają tylko wtedy jak agregatory Kupon rabatowy, kierownik umieścić swój kod HTML ze zniżek na własnym serwerze. Po zakupie towarów lub usług z wykorzystaniem administratorów serwera kodu przypisuje prowizji. Zaletą kody zniżki dla klienta większego wyboru jako zdolność do zastosowania zniżki na większej części zakresu (np. Zniżki na wszystkie blendery , zniżka dla jednej marki, rabat za zakupy powyżej pewnej kwoty, i więcej). [7]

Referencje

Ten artykuł był używany tłumaczenie tekstu artykuł Affiliate marketing na angielskiej Wikipedii.

 1. Skok w górę↑ Co to jest marketing partnerski
 2. Skok w górę↑ VOLNÍKOVÁ EVA. Serwery zniżki jako nowy trend elektronicznego biznesu. Opava 2011. Dyplom. Uniwersytet Śląski w Opawie.
 3. Skok w górę↑ MladýPodnikatel.cz [online]. MladýPodnikatel.cz [cit. 19.01.2016]. Dostępne w Internecie .
 4. Skok w górę↑ konkurencji uwagi w kampaniach PPC jeździć na swoich nazwisk. FastCentrik [online]. [Zob. 28.03.2015]. Dostępne od: http://www.fastcentrik.cz/aktuality/nedovolte-konkurenci-v-ppc-kampanich-parazitovat-na-vasich-nazvech.aspx
 5. Skok w górę↑ Rozenský Mario. Jak ciasteczka pracować w jednostce stowarzyszonej. Affiliate [online]. 2015 [cyt. 28.03.2015]. Dostępne od: http://www.mariorozensky.cz/jak-funguji-cookies-v-affiliate/
 6. Skok w górę↑ Manuel Nuněz [online]. http://manuelnunez.cz/ [cit. 19.01.2016]. Dostępne w Internecie . (En-GB)
 7. Skok w górę↑ Vesecký Zdeněk. Serwery zniżki mają konkurencję, Czesi zaczynają podlegać kuponów rabatowych. Podnikatel.cz [online]. 2013 [cit. 28.03.2015]. Dostępne od: http://www.podnikatel.cz/clanky/slevove-servery-maji-konkurenci-cesi-zacinaji-podlehat-slevovym-kuponum/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *