CAPTCHA jest Test Turinga , której strona jest stosowany w celu automatycznego odróżnić oryginalnych użytkownikom robotów .

CAPTCHA jest skrótem dla „ c ompletely i utomated p ublic T Test odczas powiedzieć c omputers i h Umans i część” A „w pełni zautomatyzowany publiczny test Turinga do rozróżniania komputerów i ludzi”. Test jest zwykle wyświetla obraz z zniekształconego tekstu, zadaniem użytkownika jest wyświetlany tekst kopiowania do odpowiedniego pola. Uważa się, że ludzki mózg jest w stanie je prawidłowo rozpoznawać i zniekształcony tekst, ale robot do internetu za pomocą technologii OCR nie będzie w stanie rozpoznać tekst poprawnie.

Czasami nazwa jest wyjaśnione jako zwykły skrót „ CAPT ure CHA racters” – Przechwytywanie (czytaj) bohaterów.

Tekst CAPTCHA „smwm”, co było trudniejsze z powodu automatycznego rozpoznawania zdeformowany i dodał wielobarwny obraz tła.

Dlaczego nie skorzystać CAPTCHA, to jest to, że bez niej na różnych forach przez spamerami otrzymał dużą ilość spamu , który w dużej mierze wypływa spamu, niektóre serwery.

Wadą jest niedostępność obrazu CAPTCHA dla osób niedowidzących. [1] Ponadto, ponieważ coraz bardziej wyrafinowane metody automatycznego rozpoznawania CAPTCHA robotów , narzędzia do generowania CAPTCHA generować teksty coraz bardziej zniekształcone – nawet dla kogoś, kto jest w stanie zobaczyć CAPTCHA, to jest trudne, czasem wręcz niemożliwe, aby poprawnie rozszyfrować co tekst w obrazie położone.

Inne metody

CAPTCHA IM w formie prostych pytań w języku angielskim

Pewne metody CAPTCHA próbują obejść niedostępność zdjęć lub użyj CAPTCHA bez zdjęć. Google na przykład, oferuje opcję, aby tekst na obrazie odczytywane przez maszyny.

Nieczytelne zdjęcia mogą zapobiec ich poziome podziały i późniejsze pozicováním za pomocą CSS. Tak podzielony obraz nie zawiera żadnych odkształceń lub osłon ograniczających jej czytelność i jeszcze jest całkowicie nieczytelny dla robotów [2] .

Inne metody ponownie wymagać od użytkownika, aby odpowiedzieć na proste pytanie (co jest możliwe, aby automatycznie wygenerować pytania, czy można użyć wstępnie przygotowany zestaw pytań). Użytkownik musi poprawnie odpowiedzieć np. Pytanie „Ile jest 2 + 3?” Lub „Co dzień następnego wtorku?”.

Metody te mogą być połączone – mogą być wyświetlane „2 + 3” w obrazie lub może być, na przykład, pokazać sekwencję znaków i liter w dwóch losowych kolorów i instruować użytkownika, aby po prostu skopiowane funkcje w jednym kolorze. Instrukcje te mogą być również generowane w obrazie (czasami nawet umyślnych błędów, które znowu jeden rozszyfrowuje łatwiejsze niż robota), tak, że robot może uwierzytelnić jako ludzka użytkownik musiałby być w stanie rozpoznać, że jest to zadanie, którego zadaniem jest jako obraz ; czytać tego zadania, zrozumiał i właściwie się z nim spotkać. Na coś takiego jest potrzebne znaczną część sztucznej inteligencji , robotów, które prawie nigdy nie mają, więc proces jest uznane za wystarczające.

Zabytki

  • Dzień w Internecie przez osoby przypisane 60 mln CAPTCHA. Kiedy? ]
  • Średni czas napisać poprawny kod to około 10 sekund.
  • Czas Podsumowanie między wyświetlaniem CAPTCHA i wpisując prawidłową odpowiedź jest 150.000 godzin dziennie, to jest więcej niż 17 lat. [3] [4]
  • Istnieją także systemy, na przykład. ReCAPTCHA , która stara się wykorzystać ten czas. Na przykład, aby przenieść obrazy uchwycone przez skanowanie książek w tekście. Taki system słowa, że komputer nie mógł odczytać za pomocą OCR przedstawić użytkownikowi czytać wraz z już znajome słowa.
  • Republika Czeska jest wolny CAPTCHA usługa Pomoc, która zapewnia użytkownikom konkretnych potrzeb, aby pomóc pokonać bariery, które są związane z CAPTCHA. Usługa działa administrator Czech .PL domenę CZ.NIC, zspo

Referencje

  1. Skok w górę↑ CAPTCHA lub sposób można odróżnić człowieka i robota w obsłudze? – pristupnost.nawebu.cz 3. 2. 2005
  2. Skok w górę↑ Ilość http://www.cognito.cz/technologie/captcha-jak-znechutit-roboty-a-neodradit-uzivatele/
  3. Skok w górę↑ Ilość http://recaptcha.net/learnmore.html
  4. Skok w górę↑ Ilość http://www.ecogeek.org/content/view/964/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *