Copywriting jest stworzenie tekstu výplní- zwykle reklama i marketing Teksty do promocji sprzedaży produktów i usług. [1] songwriter, który dotyczy dziedziny copywriting jest określany jako copywriter . Oznaczenie powstał poprzez połączenie dwóch słów: kopiowania (w rozumieniu komunikatów reklamowych) i pisarza (autora).

Copywriter pisze tekst reklamy , strony internetowe, informacje prasowe , PR artykuły, katalogi oraz propozycje haseł i nazw. Copywriterów są głównie praca jako twórczy ludzie w agencjach reklamowych i dużych firm webdesignérských.

Zasady copywriting

Każdy z reklamowych mediów ma swoje własne szczególne przepisy songwriting i reklamy. Ogólnie podsumować wymagania dotyczące tekstu reklamy w następujących punktach:

  1. Poprawność stylistyczna i gramatyczna
  2. wyjątkowość i wkład dla czytelników
  3. Spis treści Ważne informacje
  4. pozytywne wirowania
  5. wiarygodność
  6. przekonywania
  7. czytelność

copywriting Web

Wraz z pojawieniem się mediów internetowych zaczęła się rozwijać dyscypliny internetowej copywriting , zatem pisanie dla sieci . W internecie, ludzie czytają inaczej w formie drukowanej i teksty przeznaczone dla mediów tradycyjnych do sieci zazwyczaj nie działają. Ważne jest, aby pamiętać, że ludzie na stronach internetowych faktycznie nie czytać, ale najpierw skanuje oczy i patrząc sztuk potrzebnych informacji. Teksty do sieci muszą być odpowiednio skonstruowane wystarczających słów kluczowych podświetlania list, cytatów, nagłówków itp .. struktury, zakres i forma jest dostosowana tak, że ostateczny tekst był dobrze Skanowalne oczy. Pisząc to zwykle wykorzystuje zasadę odwróconej piramidy i modelu AIDA . Web copywriter powinien znać podstawy SEO . Oddział w czasie jak głód, że zamiast copywriting internetowej i internetowej copywriter z bardziej ogólny termin stał się znany copywriting pisanie w internecie.

SEO copywriting

SEO copywriting jest techniką połączenia z SEO i copywriting. Działalność ta polega na optymalizacji witryny internetowej tekst dla wyszukiwarek, które nie koncentrują się tylko na kodzie źródłowym , ale ogólna jakość treści internetowych. SEO copywriting jest odpowiedzialny za bieżące, wyjątkowej, interesującej i wartościowej treści dla czytelników. Słowa kluczowe powinny być umieszczone tak, aby były łatwo widoczne – na stronie tytułowej, tytuł główny, poddziałów ustęp wprowadzający, alternatywnych obrazów etykiet i raz lub dwa razy w tekście. Wskazane jest, aby używać synonimów [2] i słowa kluczowe naturalnie spadać. tekst nienaturalne wyszukiwarka może zwykle już rozpoznać.

Referencje

  1. Skok w górę↑ Horňáková. Copywriting . Rozdział Copywriting, str. 11 do 21
  2. Skok w górę↑ Horňáková, Michael. Copywriting . Brno: Komputery Prasa , 2011. 252 s. ISBN 978-80-251-3269-2 . Rozdział Search Engine Optimization (SEO), s. 93-119.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *