Courteney Cox ( přechýleně Cox ), nazwa narodziny Courteney Bass Cox , po ślubie David Arquettem rozwieść Courteney Cox Arquette (přechýleně Cox Arquetteová drugie nazwisko często nazywa) (* to 15. czerwca +1.964 w Birmingham ) to amerykańska reklama, film i Telewizja aktorka , producent i model . Jej najsłynniejsza rola to postać Monica Gellerw serii z przyjaciółmi .

Życie

Courteney Coxová urodził przedsiębiorców i pielęgniarka w Birmingham w stanie Alabama w USA , a później jego ojciec przeniósł się na Florydę i ona i jej matka i jej chłopaka do Nowego Jorku . Po ukończeniu liceum ciągnęła studiuje architekturę w Mount Vernon College dla kobiet , które nie zostało zakończone, i zaczął kontynuować prace modele i aktorek . Jest ona pierwszą kobietą, wymawiając słowo okres w amerykańskiej telewizji . Stało się to w 1985 roku w reklamie dla tamponów Tampax . [1] Później wystąpiła w klipie Bruce Springsteena i kilku serialach telewizyjnych , takich jak Seinfeld .

Później dziewczyna Iana Copelanda , Adama Duritze i Michalea Keatona .

W 1994 roku zaczęła występować w serialu Przyjaciele , rola Monica Geller przyniósł jej wielki sukces.

Po znajomości z Davidem Arquettem dla niego w sobotę 12 czerwca 1999 roku poślubiła w anglikańskim obrzędzie. Mają córkę Coco Riley Arquettovou.

W 1999 roku przeszedł laserowej chirurgii oka (przy użyciu femtosekundowego lasera ).

Courteney Coxová wystąpiła także w filmie Ace Ventura: Psi detektyw , Krzyk , Krzyk 2 i Krzyk 3 .

Referencje

  1. Skok w górę↑ Internet Movie Database [online]. [Zob. 03.02.2007]. Dostępne w Internecie . (English)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *