Sieć społeczna Facebook nie wymaga żadnego specjalnego wprowadzenia. Popularność tej sieci wzrosła gwałtownie i stał się interesującym miejscem do promowania firm lub produktów. Zgodnie z aplikacji Facebook Audience Insight w Czechach 4-4,5 mln aktywnych użytkowników. Istnieją jednak są osoby młodsze niż 18 lat, więc oszacowanie całkowitych aktywnych użytkowników może być około 5 milionów. Odpowiadającej połowie całkowitej populacji Republiki Czeskiej. [1]

Z tego powodu stało się Facebookiem ciekawe sposoby nagle dotrzeć do dużej liczby osób. Dla tych celów służyć tak. Facebook Ads . Jest to płatne reklamy i jest interesującym narzędziem do pozyskiwania nowych klientów.

Wyświetlanie reklam

Reklama pojawi się użytkowników na obu komputerach i urządzeniach mobilnych. Występuje między zawartością użytkownika „ściany”. Aby odróżnić oznaczone komunikat „sponsorowany”. Komputery są również wyświetlane w prawym panelu obok zawartości strony. [2]

reklama wyświetlacz działa na aukcji, gdzie reklamodawca konkuruje z innymi, którzy są kierowane do tych samych odbiorców. Ilość wyświetleń jest ograniczona, więc umieścić te zawody. Całkowita oferta w aukcji jest obliczany na podstawie notowań cen, dodatkowo ocenia trafność reklamy jest do grupy docelowej i jak Facebook spodziewa ludzie reagują na reklamy.

Na podstawie tego, co reklama jest wyświetlana?

Podczas tworzenia kampanii reklamodawca wybiera grupę docelową użytkowników, które pojawią się reklamy. Użytkownikom wyświetlanie reklam, które byłoby interesujące i pożyteczne dla „oglądanie” swoją użytkownika Facebook i zbiera informacje na podstawie ich zainteresowań, oznaczenie stron, dzielenie się opowieściami, działania w serwisach Facebook i poza itp. Każdy użytkownik może tutaj ( www.facebook. com / reklamy / preferencje / edit ) wie, co to Facebook “myśli”. Istnieje możliwość indywidualnych zainteresowań i preferencji dostosować do użytkownika, aby wyświetlać tylko reklamy, która go interesuje. [3]

Tworzenie kampanii

Aby utworzyć i zarządzać reklamami, możemy skorzystać z kilku narzędzi. Wśród urzędnika Facebook Ads Menedżer obejmują (proste rozwiązanie, idealne dla początkujących reklamodawców) i redaktor zasilania (rozległe narzędzie nadaje się do zarządzania dużą liczbę kampanii). Możliwe jest także użycie narzędzia zgodne z innymi firmami, które pobierają opłaty za korzystanie.

Etapy tworzenia reklam w Menedżerze reklam

 • w menu głównym kliknij kolejno przez Ad Manager narzędzie gdzie wybieramy „Utwórz reklamę”, a następnie otwiera kreatora, który poprowadzi nas przez ustawieniach kampanii
 • następnym krokiem jest, aby wybrać cel reklamy (Stanowiska promocja, strony promocyjnej, kierując ludzi do witryny internetowej w celu zwiększenia konwersji na swojej stronie, coraz instalowania aplikacji, zwiększając zainteresowanie we wniosku, dotrzeć do ludzi na całym przedsiębiorstwie, wzrost zdarzeń drogowych, wyższe oferty wskaźnik wykorzystania, zwiększenie liczby widoki wideo)
 • Kampania, musimy nazwać im, że byli w stanie szybko nawigować podczas tworzenia wielu kampanii
 • Skutecznie ukierunkowane reklamy, korzystając z formularza wybiera grupę docelową można odróżnić na podstawie wieku, płci, zainteresowań i innych cech,
 • w budżecie i planie określić kwotę, którą chcesz zainwestować w reklamę (można ustawić dzienny budżet lub długoterminowe) oraz ustawić czas, przez który będzie wyświetlana reklama.
 • ostatni rozdział poświęcony jest postaci reklamy wyświetlanej można ustawić reklamę graficzną i docelowe reklam tekstowych. Ważne jest, aby stworzyć wygląd reklam, które mogłyby przyciągnąć grupy docelowej, a ostateczny efekt był najlepszy.
 • Gdy wszystko jest ustawione, można zamówić kampanię. Na pierwszej kolejności konieczne jest jeszcze, aby wprowadzić informacje o płatności. [4]

Jak wybrać cel reklamy?

Celem reklamy jest oparty na obiektywnych, które stworzyliśmy. Według tego, co oczekujemy od reklamy, możemy wybrać różne cele. Oto krótki opis celu ułatwienia wyszukiwania informacji i podejmowania decyzji:

a) stanowisk promocyjne

Jest to posty promocyjne, które zostały już opublikowane na stronie firmy. Cel ten jest przydatny, jeśli chcesz zwiększyć spłatę odsetek, tj. Treści, większa liczba „I Like”, więcej uwagi i udostępniania.

ib) Promocja strony

To służy do zwiększenia świadomości ludzi i kierować grupy oznaczone stronę jako „Lubię to”. Ci użytkownicy są następnie w sieci partnerskiej pokaże nową stronę posty. To jest odpowiednim narzędziem do osiągnięcia i zdobyć nowych klientów .

c) kierowanie ludzi do swojej witryny

W tym przypadku użytkownik nie jest wymieniony na stronie Facebooka, ale bezpośrednio do adresu URL, tj. Każdej stronie. Dzięki zwiększonej liczby odwiedzin na stronie firmy.

d) Zwiększenie liczby konwersji na swojej stronie

Śledzenie konwersji jest potrzeba, aby dodać kod do HTML kod stron internetowych. Jest to przydatne, jeśli chcesz śledzić, ile osób widziało Twoją reklamę, a następnie przekazywane do sieci i został zakupiony produkt.

e) Nabycie instalacja

Reklama linki do sklepu z aplikacjami, w którym użytkownicy mogą pobrać i zainstalować. Jest możliwe, aby zmierzyć liczbę instalacji aplikacji w oparciu o reklamę.

f) zwiększenie zainteresowania w aplikacji

Stosując ten cel możemy kierować użytkowników do określonych obszarów zastosowań, w których poruszają się. Użytkownik nie może wymagać, aby zapoznać się z e-sklepu.

g) Adresowanie ludzi w sąsiedztwie firmy

Tutaj można ustawić promień w pewnej odległości od firmy. następnie pojawi się ludzi w tej dziedzinie reklamy. Cel ten jest odpowiedni do zwiększenia sprzedaży w sklepie, lub przynajmniej poprawić swoją obecność. W ten sposób można rozpowszechniać różne informacje na temat firmy w tej dziedzinie.

h) zwiększenie ruchu pakietowe

Reklama jest tworzony w oparciu o zdarzenia, które chcesz promować. Pozwoli to na zwiększenie świadomości imprezy i zwiększa prawdopodobieństwo, że ludzie będą reagować na nią.

i) Wyższy wskaźnik wykorzystania swojej ofercie

Tu chodzi o stworzenie reklamy kupony, rabaty lub ofert specjalnych, które oferujemy.

j) Zwiększenie liczby poglądów VIDEO

Reklamy z wideo są bardzo skuteczne i użyteczne narzędzie do szerzenia świadomości marki. Zabawne filmy są również wśród użytkowników bardzo szybko rozprzestrzeniają się poprzez dzielenie. [5]

Wyniki pomiarów

Kampanie muszą stale przeglądu i oceny wyników, aby zobaczyć jak reklama była skuteczna i czy udało nam się osiągnąć pożądany cel. Mogą się one różnić w zależności od rodzaju reklamy i w jakim celu został stworzony. Aby ocenić kampanię i mogą być wykorzystywane do śledzenia kilka wskaźników:

 • REACH (zakres) – liczba użytkowników
 • IMPRESJE (ad) – liczba wyświetleń reklamy
 • CZĘSTOTLIWOŚĆ – średnia ilość razy użytkownik 1
 • Kliknięcia – kliknie reklamę (dzielenie Laika, kliknie w internecie)
 • kliknięcia łącza (kliknie w internecie)
 • CPC – koszt za kliknięcie
 • CTR – współczynnik klikalności
 • Działania stronie internetowej (działania na web / konwersji )
 • Wartość działania strony internetowej (wartość udziałów w internecie)

Referencje

 1. Skok w górę↑ Facebooku. Odbiorcy-spostrzeżenia [online]. [Zob. 25.03.2016]. Dostępne w Internecie .
 2. Skok w górę↑ Facebooku. Jak reklamy pokazać ludziom [online]. [Zob. 25.03.2016]. Dostępne w Internecie .
 3. Skok w górę↑ Facebooku. Więcej informacji na temat reklamy na Facebooku [online]. [Zob. 25.03.2016]. Dostępne w Internecie .
 4. Skok w górę↑ Facebooku. Tworzenie reklamy z Menedżera reklam [online]. [Zob. 25.03.2016]. Dostępne w Internecie .
 5. Skok w górę↑ Facebooku. Jak wybrać odpowiedni cel reklamy [online]. [Zob. 25.03.2016]. Dostępne w Internecie .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *