Ivo A. Benda , również Ivo Benda Ashtar (* 1961 , Olomouc ) jest założycielem i przywódcą sekty Cosmic ludzi , uważany przez jego zwolenników jako religii. Początkowo mieszkała w Ceska Lipa , w sierpniu 2005 roku , ale przeniósł się do Słowacji . Obecnie mieszka w Martin .

Życiu i działalności

Początkowo pracował jako inżynier w systemach informatycznych w Mladá Boleslav opartej producenta samochodów Skoda . Jego życie zmieniło się całkowicie spotkania z Miloslav Dršková, pracownik w oborze, w roku 1997 , który rozpoczął się podobno już w roku 1995 , aby komunikować się z Plejad pod wpływem nauk Michaela Hesemanna. Stał się autorem dużej ilości zarejestrowanej komunikacji cudzoziemców. [1] Ivo Benda rzekomo przez nią modelu udało się dokonać pierwszego kontaktu z obcymi 1. września 1997 i został następnie regularnej komunikacji. W tym samym roku odszedł z pracy, aby wymienić tylko skrót dołączył A. (przez Ashtara, dowódca z wielkiej kosmicznej eskadry ) i zaczął publikować wraz z komunikatami Miloslav Dršková z wiadomością od pozaziemskich cywilizacji. Od tego czasu, Ivo A. Benda opublikował kilkadziesiąt książek w sumie ponad 7000 stron. Wydał również kilka filmów z materiału domniemanego lądowania pozaziemskich cywilizacji na Ziemi. Ponadto działa na www.vesmirni-lide.cz strony internetowej dostępnej na nagrania wideo z rzekomej „revibration”, ale w rzeczywistości jest to część odcinków Stargate towarzyszy czołówce.

W 2001 roku skontaktował się z prezydentem Republiki Czeskiej Václava Havla z prośbą o spotkanie z obcą cywilizacją i głowy państwa. Podobnie skontaktował i słowacki prezydent Rudolf Schuster , ale nie otrzymał odpowiedzi. Nieregularne organizuje wykłady w całym kraju i zawsze na wniosek zwolenników w konkretnej dziedzinie. Jego pomysł rozprzestrzeniać wśród ludzi głównie poprzez ulotki reklamowe, spam itp Czasami organizuje również wywiadów z mediami.

Ivo A. Benda opiera swe nauki o informacji z serii książek przez różnych autorów [2] , między innymi, szwajcarski obywatel Eduarda Alberta Meiera . [3] Bendovo uczenia filozoficznego Meier niekiedy sprzeczne. Ivo A. Benda także wielokrotnie wykorzystywane bez zgody zdjęć Meiera i innych materiałów. Meier i jego grupa, w tym czeskiego oddziału [4] , Ivo A. Benda rozpoznać i dystansują się od niego.

W 1999 roku jego czeski klub Sceptycy Syzyf wykona pierwszy kiedykolwiek brązu Boulder w kategorii osób „do komunikowania się z dobrych i pięknych istot pozaziemskich z Plejad, w tym ewakuacji mediacja ludzkości ich flot.” [5]

Referencje

  1. Skok w górę↑ Kotrč, Jan. Gdzie pieszy Astar Benda?. DINGIR  Internecie . 22 grudnia 1999, Vol. Po drugie, nie. Po czwarte, str. 12 do 13,  dostępne w Internecie . ISSN 1212-1371
  2. Skok w górę↑ Ilość http://www.andele-svetla.cz/knihy.htm
  3. Skok w górę↑ Ilość http://www.billymeier.com/
  4. Skok w górę↑ Ilość http://cz.figu.org/
  5. Skok w górę↑ Grygar, George . głazy Syzyf za 1998 [online]. Czeski Klub sceptyków Syzyfa, 2006-08-02 [CIT. 28.07.2011]. Dostępne w Internecie .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *