marketingu partyzanckiego jest niekonwencjonalne forma promocji , aby wzbudzić zainteresowanie zastosowaniem maksymalnej ograniczony budżet. Osiąga się to za pomocą narzędzi marketingu partyzanckiego . Zaletą guerilla marketing jest jego prostota, korzystanie z psychologii pracy, umiejętność powstały wtórne rozgłosu . Podstawą jest więc oryginalny pomysł, który jest twórczo przygotowane przy użyciu instrumentów niekonwencjonalnych (np. Media, reklama zewnętrzna). [1]

Historia i znaczenie

Guerilla marketing zaczął być popularny w Stanach Zjednoczonych pod koniec lat 70-tych 20 wieku . Przed tym czasie reklama jest związane przede wszystkim z dużych budżetów finansowych, rozległej mediach i łatwe do zapamiętania hasła lub melodii muzyczne. W 1984 roku wydał Jay Conrad Levinson , były dyrektor kreatywny w agencji Leo Burnett, książka Guerilla Marketing , opisując niekonwencjonalnych narzędzi marketingowych stosowanych w przypadkach skrajnie niskim budżecie. Od lat osiemdziesiątych, marketing partyzancki jest używany przez małe firmy, jak i duże przedsiębiorstwa, aby zrealizować wielki potencjał kreatywny marketing.

Z marketingu partyzanckiego firma przyszedł kilka lat temu kiedy? ] , Które były uzależnione od małego budżetu reklamowego. Firmy te chciał innowacyjnych metod w odniesieniu do wysokości budżetu do stworzenia skutecznegosposobu dotarcia do konsumentów . Poniesione działalności podstawowej, które obejmowały na przykład polepování jabłko logo firmy według produktów reklamowych na odwrocie biletów lub umieszczone flagi na polach golfowych. Działania te były częścią strategii składał się z tzw. „Ambush” produkt informowanie konsumentów w takich miejscach, gdzie nie przewiduje, co jest główną ideą partyzanckiego marketingu . [2]

Możemy zatem powiedzieć, że marketing partyzancki wykorzystywane przez firmy, szczególnie w sytuacji, gdy nie wystarcza moc, lub środki finansowe w celu zwalczania konkurencji w bezpośredniej walce (w ramach tradycyjnych narzędzi marketingowych). Ale brak mocy może być kluczowym aspektem dla firmy, która zatrudnia marketingu geurillový. Na przykład wielka czeska firma Vodafone w 2007 roku przeprowadził udaną kampanię geurillovou z fałszywymi poroża reniferów, które umieszczone budkę telefoniczną, ale następnie ostrzeżenie z Rady Reklamy , więc potem musiał się wycofać. Jednak, aby uzyskać mediów i świadomości społecznej, potwierdzając, że nawet duże firmy są w stanie efektywnie wykorzystać ten rodzaj komunikacji marketingowej .

Zasady marketingu partyzanckiego

Według Levinsona (2009) jest dobrym obszarem marketingu partyzanckiego w praktyce, trzymać się zasad, który jest określany jako szesnaście wielkich tajemnic marketingu partyzanckiego, tworząc potencjalną przewagę konkurencyjną w stosunku do firm, które podczas uprawiania marketingu partyzanckiego, ale nie według poniższych zasad: [3]

 1. Musisz mieć w swoim programie gospodarczym trwałe.
 2. Pomyśl o swoim programie gospodarczym jako inwestycji .
 3. Patrz na to, że program konsekwentnie przestrzegane i spójne.
 4. Starajcie się, aby potencjalni klienci mają zaufanie do firmy.
 5. Aby to osiągnąć twoi pracownicy będą wiernie przestrzegać planu marketingowego, trzeba mieć cierpliwość.
 6. Trzeba zdać sobie sprawę, że z punktu widzenia marketingu wybór „broni”.
 7. Trzeba zdać sobie sprawę, że zysk pochodzi ze sprzedaży.
 8. Twoim celem powinno być, aby prowadzić firmę w celu dostosowania się do klientów .
 9. W swoim marketingu, nie zapomnij o element zaskoczenia.
 10. Nie zapomnij ocenić skuteczność ich obrotu bronią na podstawie dokładnych pomiarów.
 11. Wykazać zainteresowanie klientów i potencjalnych klientów, regularnym kontakcie.
 12. Nauczyć się polegać na innych firm i odwrotnie.
 13. Musisz być wykwalifikowanych w obsłudze broni guerilla marketing, co oznacza przede wszystkim znajomość technologii.
 14. Do obrotu i stosowania, aby uzyskać pozwolenie na potencjalnych klientów ze swoich praktyk marketingowych, a następnie rozwiń umowę sprzedaży sama.
 15. Sprzedać więcej treści niż tworzyć swoje oferty, sprzedawać stek i trzask i dlatego, że ludzie są na tyle zorientowany niż kupić trzask bez samego stek.
 16. Kiedy przygotować w pełni dojrzały program marketingowy, starają się ją rozwinąć, spoczywa na laurach.

Obecny

Obecnie, marketingu partyzanckiego, agresywnej i ofensywnej strategii marketingowej, która jest wymóg, że wyniki przybył szybko i były widoczne. Guerilla marketing walczy z konkurencją z wykorzystaniem szybkich działań podejmowanych na výbojných niespodziewanym miejscu. Jego techniki pozwolenia przypomnieć i mieszać uwagę.

marketingu partyzanckiego jest często połączone z marketingu wirusowego , gdzie np. do przekazania zdjęć z akcji partyzanckiej wśród konsumentów. Efekt wirusowy, a zatem zwielokrotnia efekt partyzanckiej akcji . [4]

Geurillový narzędziem marketingowym jest przydatna tylko w celu podniesienia świadomości i skuteczności reklam. Kampania marketingowa zaangażowania geurilového zaprojektowany prezentacja produktów jest skutecznym sposobem, aby odróżnić się od konkurencji, a zatem sposób prezentacji produktów. Jeśli firma zdecyduje się kampania opiera się wyłącznie na marketingu partyzanckiego, skuteczność jest potrzebne, aby przyciągnąć uwagę mediów, a tym samym dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Jednak dla utrzymania sprawności ważne jest, aby geurillová kampanię, aby uzyskać konsumentów w grupie docelowej, dla której produkt jest celem. Jeśli geurillová kampania nie będzie dotrzeć do grupy docelowej, uzyskany efekt wynikający z niego dla firmy niezadowalający. [5]

taktyk marketingowych Guerrilla

Według Frey (2008) jest najbardziej sprawdzone taktyki marketingu partyzanckiego: [6]

 1. Strajk w niespodziewanym miejscu.
 2. Skupić się na precyzyjnie dobrane cele .
 3. Jak najszybciej wycofać.

Zasady marketingu partyzanckiego

marketing partyzancki ustaliła zasady marketingu, które pozwalają na tworzenie skutecznych kampanii z dużym wpływem na grupy docelowej. Kampania marketingowa powinna być:

 • nieoczekiwany
 • drastyczny
 • humorystyczny
 • krótki
 • tani
 • Buntownik

Rodzaje marketingu partyzanckiego

 • kładzenie sztucznej trawy
 • marketing wirusowy
 • marketing Undercover
 • reklama Tissue-packing
 • dziki wpis
 • ambient marketing
 • Obecność marketing
 • marketing alternatywny
 • marketing empiryczne
 • Zakładam, marketing
 • Ambush marketing

narzędzia marketingu partyzanckiego

Aby uzyskać więcej informacji, przejdź do Narzędzia marketingowe partyzanckiej .
 • Minimédia
 • MaxiMedia
 • atrybuty firmowe
 • nośników informacji
 • Reklama poza mediami

Referencje

 1. Skok w górę↑ HESKOVÁ, M. i P. ŠTARCHOŇ, komunikacji marketingowej oraz najnowsze trendy w marketingu . 1st ed Praha:.. Oeconomica, 2009, 180 pp ISBN 978-80-245-1520-5 .
 2. Skok w górę↑ Solomon, M. R., G. MARSHALL, W. STUART E., W. Marketing: Oczy menedżerów marketingu światowych . Ed. 1-ty Brno: Computer Press, 2006, 572 str. ISBN 80-251-1273-X .
 3. Podskocz↑ Levinson J. C. Guerilla obrotu [wydajny i niedrogi] obrotu . Ed. 1-ty Brno: Computer Press, 2009, 326 str. ISBN 978-80-251-2472-7 .
 4. Skok w górę↑ Přikrylová, J., i truskawki, H., nowoczesnej komunikacji marketingowej . 1st ed Praha:.. Grada, 2010, 303 pp ISBN 978-80-247-3622-8 .
 5. Skok w górę↑ Patalas T .. 1st Edition. Red. Praha: Grada Publishing, 2009. 191 s. ISBN 978-80-247-2484-3 .
 6. Skok w górę↑ Frey, P. Marketing Communications: najlepszy z nowymi trendami. Praha: Zarządzanie Press, 2008. ISBN 978-80-7261-160-7

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *