Martin Přikryl (* 2 lipca 1974 [1] Praha [2] ) to czeski muzyk, członek prostytutek , dyrektor agencji reklamowej i reżyser.

Życie

Ukończył szkołę średnią, przez rok pracował w księgarni, następnie studiował w Instytucie Podstawowych Nauk Uniwersytetu Karola , ale nie skończyć szkołę. Pracował w Czeskiego Radia i współzałożycielem później radia Lemoniadowy Joe . Od Martin Přikryl udał się do agencji reklamowej Mark / BBDO, gdzie rozpoczął jako copywriter . Utworzono np. Kampania reklamowa Chłopaki sobie browar Staropramen czy eksperyment kampanii nieistniejący hipermarket Czeski sen . Następnie był dyrektorem kreatywnym z Kaspen, od 2010 do 2016 roku prowadził agencję Jandl. [1] Od 2017 prowadzi własną agencję reklamową werk.camp i jest partnerem w firmie produkcyjnej Parlay Shop, poświęcony produkcji utworów audiowizualnych i publikacji. [ Źródło? ] Zrobił taką kampanię. Dla operatora telefonicznego Vodafone (Peter Čtvrtníček) lub Air Banku . Wraz z Michal Nohejl formowania kierowania duo modów.

Pod nazwą „Martin niszczyciel” [3] gra na gitarze w praskiej dzielnicy post-punkowego zespołu The prostytutki razem z nim w nią gra na perkusji i jego brat Luke (* 1978, „Luk Santiago”). [2] Przed oboje byli w zespołach operacji w nocy i Angličáky radia. [2] Ponadto skomponował muzykę do filmu pąków , dla których w 2011 roku otrzymał nominację do Lwa Czeskiej dla najlepszego muzyka. [4] Jako producent muzyczny jest podpisana z albumów The prostytutki, Apollinaire, Boy Wonder & Teen sensacja, Lazer Viking, dziki pływy i innych artystów. [ Źródło? ] Jest autorem muzyki do wielu reklamach. [ Źródło? ]

W przestrzeni publicznej jest dramatycznie wykazał w 2014 roku, gdy w odpowiedzi na zachowanie prezydenta Miloše Zemana rozpoczęła się Facebook wyzwanie chcę z tobą rozmawiać, panie prezydencie , z których część była „Czerwona kartka dla Miloše Zemana”, który znajduje się na Narodowym Avenue w Pradze uczestniczył do piętnastu tysięcy osób. Tu prezydent symbolicznie narażony czerwoną kartkę , która była Přikrylův pomysł. [5] Działanie to zostało włączone do jednej z części satyrycznej serii Urząd Blanik , w którym wystąpił Martin Přikryl. Zaproszenie ostatecznie doprowadziło do ustanowienia Podhradí , który oprócz nacisku na utrzymanie godności prezydencji chce się skupić na następnych wyborach Prezydenta . [6]

Referencje

  1. ↑ Skocz do:b Brožová Karolina. Ten z czerwoną kartką. Prawo . 05 grudnia 2014, str. 7. Dostępne w internecie .
  2. ↑ Skocz do:c Vanek, George. Dziś każda deska jest na sprzedaż, mówi dwóch członków prostytutek. Koule.cz [online]. 2009-06-25 [cit. 3.02.2015]. Dostępne w Internecie.
  3. Skok w górę↑ LEINERT, Andrew. Mieliśmy ładny, gitara scenę. Ale to już nie ma. Praga Dzienne [online]. 10.01.2012 [zob. 3.02.2015]. Dostępne w Internecie.
  4. Skok w górę↑ MARTIN PŘIKRYL (muzyka filmowa) [online]. Czeska Telewizja, [cyt. 3.02.2015]. Dostępne w Internecie .
  5. Skok w górę↑ Březinova, Margaret. Jeśli Putin przychodzi, wychodzę na ulice, mówi autor czerwoną kartkę Zeman. iDNES.cz [online]. 19.11.2014 [zob. 3.02.2015]. Dostępne w Internecie.
  6. Skok w górę↑ Lang Wacława. On nie chce zdejmować Zeman, mówi szef stowarzyszenia Podhradí. Novinky.cz [online]. 01.12.2015 [zob. 3.02.2015]. Dostępne w Internecie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *