Menedżer tagów Google (GTM) to system zarządzania kodów śledzenia na stronach internetowych. Jego zasadą jest to, że tkanina jest umieszczona tylko jeden kod, a następnie przez interfejs WWW wstawionego indywidualne kody śledzące. Takie podejście znacznie upraszcza i przyspiesza pracę z kodami (w języku angielskim określa się jako znaczników), które są pominięte programistów wdrażania.

Google zaprezentował go w dniu 1 października 2012 roku [1]

Struktura GTM

GTM jest podzielony na kilka części.

Pojemniki

Sam pojemnik jest kod, który jest umieszczony na wszystkich stronach serwisu HTML bezpośrednio po otwierającym <body>. Jest wtedy odpowiedzialny za uruchamianie wbudowanych tagów. W swej istocie, kod JavaScript, który również może współpracować z innymi częściami strony za pomocą makr. Pojemniki mogą być na jednym koncie i więcej.

Makra

Poprzez Maker może pracować z innymi danymi na stronie. Na przykład, patrz tytuł strony, adres URL, odsyłającą HTTP do pracy lub z liczb pseudolosowych.

Warstwa danych

Z warstwą danych do pojemnika do dostarczenia danych, z którymi pracują kodów śledzenia. Może to obejmować wartość zamówień w e-sklepie, wewnętrzny gość oznaczenie itp. Warstwa dane muszą być inicjowane w stronie kodowej przed właściwym pojemniku.

Zasady

Przepisy określają, które strony lub ustawić stoiska, będą wyświetlane różne znaczniki. Na przykład, możemy określić, że kod śledzenia Google Analytics będą wyświetlane na wszystkich stronach, albo że tag mierzyć transakcje w handlu elektronicznym pojawia się tylko w tzw. Dziękuję stronę (strony po pomyślnym sfinalizowaniu zakupu w e-sklepie).

zarządzanie użytkownikami

Menedżer tagów Google jest także zintegrowane zarządzanie użytkownikami. Na głównym poziomie, można określić, czy użytkownik ma dostęp do całego konta lub tylko wybranych kontenerach. W ramach konta, możesz ustawić prawa do odczytu lub odczytu, zapisu i zarządzania. W pojemniku można ustawić na trzech poziomach uprawnień:

  • tylko do odczytu
  • czytać i pisać,
  • odczyt, zapis, usuwanie i publikacja.

Ograniczenia i wady GTM

  • GTM nie może pracować z kodami, które zawierają metodę JavaScript document.write (). Należą do nich kod śledzenia z MYX tworzenia mapę cieplną.
  • Dane i kody śledzące są utrzymywane przez osobę trzecią – Google – co może być dla niektórych instytucji o wysokim stopniu bezpieczeństwa do pomyślenia (często banki).
  • Po prostu patrząc na kodzie strony nie można określić, jakie kody są rozmieszczone na miejscu (kody można znaleźć poprzez Tag Assistant). Może to być jednak, jak z korzyścią ukrywanie realizacji konkursu.
  • Groźba włamania na konto i monitorowanie danych wrażliwych. [2]

Linkami do Google Webmaster Tools

Korzystanie z Menedżera tagów Google może wynosić od 13 czerwca 2013 roku również zweryfikować własność swojej witryny w Google Webmaster Tools. To sprawia, że Menedżer tagów Google tylko kod, który należy umieścić na stronie, aby móc korzystać z usług Google, takich jak Google AdWords , Google Analytics tylko Google Webmaster Tools, lub. [3]

Pomocnik z GTM

Edytor kodu dla GTM – zakreślacz kod źródłowy do Menedżera tagów Google.

Referencje

  1. Skok w górę↑ Menedżera tagów Google: Nowy produkt Google
  2. Skok w górę↑ Simko, Martin. Menedżer tagów Google – skuteczne zarządzanie kodów śledzenia. Web Analytics – agencje reklamowe magazyn RobertNemec.com [online]. 02.12.2013 [zob. 27.03.2013]. Dostępne w Internecie.
  3. Skok w górę↑ Google Webmaster Tools Dodaje Tag Wsparcie weryfikacji Menedżer Google

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *