Oliviero Toscani (* 28. luty +1.942 [1] ) jest włoskim fotografem [2] na całym świecie słynie z kontrowersyjnych kampanii reklamowych dla włoskiej firmy Benetton [3] w okresie od 1982 do 2000. Większość tej kampanii reklamowej została oparta na dość kontrowersyjnych zdjęć zwykle związane z logo (tytuł) spółki “United Colors of Benetton”.

Życie i dzieło

Toscani jest znany jako autor najbardziej znanych światowych marek reklamach i czasopism, autor zdjęć firmowych i kampanii reklamowych dla Esprit , Chanel , Fiorucci , prenatalnej . Pracował jako fotograf mody dla magazynów takich jak Elle , Vogue , GQ , Harper Bazaar , Esquire i Stern .

Jednym z jego najbardziej znanych kampanii – na podstawie fotografii, które Therese Frare – portret David Kirby umierającego na AIDS ležícého w szpitalnym łóżku w otoczeniu swoich bliskich w żałobie. [4] Obraz jest kontrowersyjna ze względu na jego podobieństwo do pobożności , a zatem używać tego obrazu na sprzedaży powierzchni reklamowych na odzieży jest najwyraźniej z wykorzystaniem ludzkiej ofiary, choć rodzina Kirby powiedział, że ta ustąpiła i to pomogło podniesienie świadomości na temat AIDS. Film został zawarty w książce 100 zdjęć, które zmieniły świat , opublikowanej przez magazyn życiu .

Innym jego reklam zawierał aluzje do rasizmu (zwłaszcza jeden strzał z trzech prawie „identyczny serca ludzkiego”, który był rzeczywiście serce świni, z „białym”, „czarny” i „żółty”), wojny, religii i kary śmierci . [5]

Bardzo ostre reakcje wywołał obraz przedstawiający czarną kobietę karmienia białe dziecko, to obraz krycia klaczy białego i czarnego ogiera lub zdjęcia gdzie siedzą obok siebie na garnku z czarno-białego malucha. [6] Dla niektórych reklamy wywołała rozgłos, zdobywając kilka nagród, ale inni widzieli rasistowską koncepcję reklamową że czarna kobieta karmi dziecko pokazuje białą zwykłą pielęgniarkę. [7] Inne kontrowersyjne zdjęcia pokazują krwawą koszulę upadły żołnierza w wojnie bośniackiej. [8]

Na początku lat dziewięćdziesiątych Toscani współzałożycielem magazynu Kolory (własność) o Benetton amerykański grafik Tibor Kalman . Z podtytułem „magazynu o reszcie świata” magazynu Kolory zbudowany na wielokulturowość panującą w tym czasie w kampaniach reklamowych Benettona.

W tym samym czasie, przed wybuchem wojny w Zatoce Perskiej, był kolejnym z Toscani kampanii tematy – śmierć. Zdjęcia cmentarz poległych żołnierzy powinien pokazać absurdalność wojny. Były negatywne reakcje i Benetton zostało nic zarzucić, że nie sprzedaje się jej stosowanie śmierci. Gdy wojna wybuchła w 1993 Jugosławii, list Toscanimu przyszedł z kobietą z Sarajewa, który go zapytał: „Dowiedziałem się, że kiedy zorganizować kampanię reklamową do niczego, mówiąc o nim wszędzie. Dlaczego nie pokazać jakiś plakat jako haniebną wojnę? „Innym elektronicznej przyszedł do niego pakiet zawierający zakrwawioną koszulę i mundur młodego żołnierza, który zginął w tej wojnie. Jego ojciec, który wysłał Toscanimu rzeczy, chciał majątek synowi serwowane spokój. Toscani rozłożone ubranie żołnierz do reprezentowania jego ciało. Reklama opublikowany w 110 krajach po raz kolejny miał pozytywne i negatywne opinie, to spadła jak Stany Zjednoczone w Los Angeles Times o „fotografię przemocy”. [7]

W 2005 roku, pięć lat po jego rezygnacji z Benetton w odpowiedzi na kontrowersje wokół kampanii z tematem śmierci wywołała kontrowersje nowego dla swoich zdjęć do kampanii reklamowej odzieży męskiej marki Ra-Re . Ich portrety ludzi, którzy twierdzili, że są gejami grupa, Stowarzyszenie Katolickiej Rodzice rozgniewany Movimento Italiano genitoro którzy oznaczeni zdjęcia jako „wulgarny”. Kampania przyszedł pośród trwającej debaty we Włoszech na rzecz praw gejów.

We wrześniu 2007 roku, nowa kampania przeciwko anoreksji ( nr anoreksji ) [9] znów kontrowersyjna ze względu na szokujące zdjęcia wychudzonych kobiet. Model była francuska aktorka Isabelle Caro , który w wieku 27 lat ważył 31 kg na jego wysokość 164 cm. Padły wybuchy (3 x 6 m), a nagim ciała Caro całkowicie zniszczone przez chorobę. Reakcje były zgodne, ale obciążające. Caro zmarła w dniu 17 listopada 2010 roku [10] [11]

Wraz z La Regione Toscana buduje nowy ośrodek badawczy dla nowoczesnej komunikacji o nazwie „La Sterpia”.

On mieszka w Toskanii, która produkuje oliwy z oliwek i ras koni. [7]

Referencje

 1. Skok w górę↑ Ilość http://www.stefanjoham.com/post/76331469127/oliviero-toscani-portrait-2013-28-februar-1942
 2. Skok w górę↑ Current Biography Yearbook 1999 Elizabeth A. Schick – 1998- Page 571
 3. Skok w górę↑ Modlitwa Graeme Garrett Oliviero Toscani – 2000
 4. Skok w górę↑ Ilość http://fraredavis.com/books/books5.html
 5. Skok w górę↑ Usborne David. ” Benetton reklamy Death Row oburzenie America “, The Independent, 02/04/2000 . Testowane na 2011-01-26 .
 6. Skok w górę↑ TYDZIEŃ redakcji. Kolejnych 40 znanych filmów. Tydzień . Listopad 2011, Vol. 2011 nr. 32, str. 32. ISSN 1210-9940 .
 7. ↑ Skocz do:c VJATEROVÁ Lucia. Oliviero Toscani: Reklama jest perfumowany padlina [online]. lightgarden.cz, 25. listopad 2009, [cyt. 27.08.2011]. Dostępne w Internecie .
 8. Skok w górę↑ (angielski) Mimaharajuku, śniadanie w Paryżu przebrany w barwach Japonii
 9. Skok w górę↑ (angielski) Czas (28 września 2007) Furor nad Anoreksja Ad
 10. Skok w górę↑ Ilość http://www.corriere.it/cronache/10_dicembre_29/modella-anoressica-toscanmi_e7c9f492-135e-11e0-8894-00144f02aabc.shtml “E morta Isabelle Caro, model anoressica di Toscana” dał Corriere della Sera del 29 dicembre 2010
 11. Skok w górę↑ ” Anoressia, Mort Isabelle Caro Modella della campagna szok ” da la Repubblica del 29 dicembre 2010
 • Benetton Pieta w kampanii AIDS
 • Irlandii Marketing miesięczny – Ogłoszenie okazało moraliser publicznego
 • Oliviero Toscani na ciadvertising.org
 • Obserwator – Włochy wskoczy na gejowskiej plakatu Excess
 • Times Online – kampania pokazać nagą prawdę o anoreksji

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *