MAPS (Poczta Abuse Prevention System) jest organizacją, która zapewnia ochronę przed spamem przy użyciu DNSBL . Przedstawiono pięć różnych list, do którego dodać adresy IP lub bloków IP. Każdy z nich ma swoją własną listę kryteriów, według których są adresy IP do niego dodane. Są to:

  • Real-time Blackhole List (RBL), znany również jako DNSBL zawiera adresy IP spamerów.
  • Dialup Lista użytkowników (DUL) bloków adresowych, które zawierają wiele użytkowników SOHO.
  • Przekaźnikowe Spam Korki (RSS), PC rozesílající SPAM , np. Zhakowane SMTP serwerów.
  • Otwartych serwerów proxy (OPS), naiwnie otwarte serwery SMTP.
  • Dla potwierdzenia listę mailingową (NML), przedsiębiorcy korzystający z opt-out strategię. Wysyłanie wiadomości e-mail znajduje się link, który umożliwia odbiorcy kliknąć, aby zrezygnować z otrzymywania e-maili.

Akronim MAPY spamu tyłu.

Historia

MAPY została założona w 1996 roku jako organizacja non-profit z innowacyjną technologią anti-spam. MAPY historia jest związana z historią DNSBL. Dave Rand Paul Vixie, i zaczął organizować listę adresów IP wysyłających spam do nich. Lista jest znany jako Real-time Blackhole List (RBL). Wielu menedżerów sieciowych chciał użyć RBL i blokowanie niechcianych wiadomości e-mail, ponieważ Vixie Rand stworzył DNS serwerów z następującym OD. W stosunkowo krótkim czasie stały się bardzo popularne. Nie było absolutne prawo do publikowania antyspamowej czarnej listy. MAPY opublikowany stronę: „Jak pozwać nas”, gdzie spamerzy wezwano do podjęcia działań, aby pomóc im stworzyć orzecznictwo. W 2000 MAPY pozwany w co najmniej trzech przypadkach, spółki Yesmail, Media3 oraz agencja badawcza Harris Interactive. Kiedy w tym roku przyszła wcześnie pozwy MAPY przyjęty Anne P. Mitchell jako dyrektor do spraw prawnych i publicznych.

W 2001 MAPS monetyzacji dostęp do swoich list. Nie otrzymał wystarczających funduszy z bezpłatnego wsparcia, więc był zmuszony podjąć taką decyzję, ale nadal pracował w duchu organizacji non-profit.

W 2004 MAPY stał się podział Kelkea, Inc. Ruszyli z Redwood City do San Jose, i zmienił zakończenie stron z .org do .com . Dave Rand stał prezes Kelkea.

W czerwcu 2005 r Raczej Micro Inc. wziął Kelkea. Przyniósł znaczące ulepszenia w płatnych usług, w tym w pełni zautomatyzowanej metody dostępu do list subskrypcyjnych. Również przyszedł ulepszony interfejs użytkownika, w którym użytkownicy mogą przeglądać raporty i mieć możliwość ustawienia białej listy i czarną listę .

Lista DUL

Návrht wiele list może mylić użytkowników map. Różnica między serwerami proxy przesyłania spamu i spamerzy nie są tak łatwe do rozpoznania. Dlatego administratorzy e-mail można powiedzieć, że im więcej używasz czarnej listy, tym więcej spamu blokowane. Jednak jedną z list MAPS znacznie różnią się od innych. Jest to lista DUL, w których adresy Dul są przypisane statycznie lub dynamicznie do użytkowników końcowych. Adresy te nie są bezpośrednio związane ze spamem i archiwach nie ma dowodów na to, że adres jest czasem wykorzystywane do wysyłania spamu.

Celem moim było Komputer domowy użytkownikom na wysyłanie wiadomości e-mail przy użyciu bardziej certyfikowany serwer poczty (np. Twój ISP ), zamiast wysłać wiadomość bezpośrednio za pomocą własnego serwera poczty e-mail. Zweryfikowane ISP może sobie pozwolić, aby monitorować swoje systemy dokładnie, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusów , atakami i innymi zagrożeniami. SPF ochrona pozwala określić, które węzły internetowe są upoważnione do wysyłania wiadomości e-mail z adresem nadawcy, ale wysyłanie wiadomości e-mail za pośrednictwem tego serwera nie jest blokowania pojedynczych adresów IP kompatybilne . Jeśli blokowania spamera, blok przez wszystkich użytkowników serwera pocztowego.

Problemy

MAPY nie można jednoznacznie rozpoznać ISP od użytkownika końcowego. Choć może się wydawać, że łatwo jest rozpoznać, że usługodawca ISP lub operator sieci e-mail, można je łatwo pomylić z użytkownikiem końcowym. Gdzie umieścić białą listę IP zgodnie z lokalnymi witryn w Internecie, można kopalnia zablokować pocztę, a tam jest zawodne dostarczanie e-maili w tej miejscowości.

Co jest źródłem spamu jest niejednoznaczna dany zbiór wytycznych i opinii. MAPY ma problemy z firm świadczących usługi pocztowe, po prostu dlatego, że stanowią potencjalne zagrożenie dla spamu. Chociaż spam z adresów IP spamerów prawie.

Chociaż MAPS może zablokować dużą liczbę stron internetowych i użytkowników końcowych są w stanie uchwycić tylko 2% spamu, ale MAPY mówić o wyższych numerach.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *