Real Time Bidding ( RTB ) jest narzędziem do kupna i sprzedaży reklam . Jego zasada jest porównywalna do kupowania i sprzedawania akcji na giełdzie . Właściciel przestrzeni reklamowej zaoferuje na aukcji jego przestrzeń z wyjściowej ceny i reklamodawcy wysłać swoje oferty wygrywając reklamodawcę z najwyższą ofertę, ale zapłaci cenę blisko sekund najwyższej ceny nazwie. Drugi najlepszy aukcji cena . Cały ten mechanizm jest określany jako otwartej aukcji w czasie rzeczywistym (RTB otworzyć).

RTB [1] jest częścią ekosystemu programowej kupna i sprzedaży reklam, która zbudowana jest na aplikacji, które są w pełni zautomatyzowany sposób wzajemnie uzgodnionych na podstawie zadanych parametrów. Na stronie podaży reklamy aplikacje kosmiczne są skrótem SSP (Supply system Side) , po stronie popytu aplikacje powierzchni reklamowej są następnie zwanego DSP (Demand Side Platform) . Aplikacje te przekazują OpenRTB protokołu, które określają strukturę i treść komunikatów. Niektórzy reklamodawcy, zwłaszcza duże agencje medialne użyciu tzw. Tablice handlowych, które są aplikacje, które można kupić reklamę na wielu systemach DSP jednocześnie. W ramach Programowej ekosystemu [2]również odgrywać rolę skrócone DMP (platforma zarządzania danymi), którego celem jest zapewnienie SSP oraz aplikacji DSP szczegółowe informacje na temat użytkownika, który jest aktualnie odwiedzanej powierzchnię reklamową. Informacja ta jest szczególnie interesujące dla samego reklamodawcy, która w ten sposób określa, czy użytkownik znajduje się w swojej grupie docelowej, czy nie.

RTB jest połączeniem logicznym dostępne dane dotyczące powierzchni reklamowej i ludzie, którzy poruszają się powyżej tej dziedzinie, a także wymóg, aby osiągnąć najlepszą skuteczność kampanii reklamowych. Główną rolę odgrywa w komputerze , aby w pełni wykonać zadanie dla którego zostały stworzone – obliczać, analizować i błyskawicznie sprzedać reklamę do każdego, kto jest po prostu w tej chwili najbardziej korzystna opcja.

RTB wymyślone, zaprojektowane i opracowane Jason Knapp i Fabrizio Blanco w Kalifornii, USA 2006, w tym samym roku również opatentowane. W 2007 roku, po raz pierwszy platforma używana. RTB w Republice Czeskiej po raz pierwszy pojawił się we wrześniu 2012. Od 2016 roku zasada RTB zaczął być używany tylko do zakupu i sprzedaży reklam w Internecie, ale również w innych rodzajach mediów ( TV , druku , radiu , na świeżym powietrzu ). [3]

Zasada

Wraz z pojawieniem się Internetu odwiedzających do wybranej strony WWW wysyła system SSP w ekosystemie programowej informacji na stronie internetowej reklamowych dostępnych pozycji, a także o sobie. Ta oferta będzie wiele odpowiedzi od systemów DSP, które monitorują interesy reklamodawców, którzy wyznaczają cele kampanii (grupy docelowe, budżety, spodziewane wyniki, etc.). System SSP z tych ofert najczęściej wybiera najwyższą cenę. W ten sposób wybrana reklama jest następnie wyświetlane i inzernetovi będzie opłata według drugiego najwyższą ofertę, która nie została wybrana. Jeśli system DSP wykorzystuje DMP, DSP ma więcej informacji, aby stwierdzić, jak licytować krąży w systemie SSP reakcji. Jeśli nawet sami SSP wykorzystuje DMP i wysłane szczegółowe informacje już w ofercie, a następnie DSP musi zdecydować, zgodnie z tym co informacja zostanie podjęta. Podstawowym modelem biznesu między SSP i DSP kupuje dla widoków (wyświetlenia), gdy cena jest ustalona na poziomie 1000 jednostek zwanych. Koszt tysiąca (CPT) , a także Cost Per Mile (CPM) .

Demand Side Platform (DSP)

Spełnia roli RTB oferenta aukcji w domu aukcyjnym. Platformy boczne są dziesiątki popyt na rynku w Republice Czeskiej są wykorzystywane na przykład. Adform , Sociomantic , MediaMath , AppNexus lub Criteo . Część popytu przez SSP wysyła informacje o miejscu, pozycji, format reklamy i anonimowego identyfikatora. DSP nie jest reklamodawcy, reklamodawca. Jest to technologia platforma , która pozwala reklamodawcom tworzyć kampanie, wprowadź je w kryteriach na zakup reklamy, a także przeprowadził aukcję. DSP, które będą oferowane bezpłatne wrażenie, że przede wszystkim reklamodawcom wybrać tych, którzy dali wrażenie zainteresowania. Innymi słowy, ci, których wrażenie spełnia kryteria. Niektórzy reklamodawcy mogą chcieć wrażenie na miejscu, inni mogą szukać tego konkretnego użytkownika. Oferujemy najwyższą cenę za DSP wyświetlacza następnie wysyła SSP.

Główne cechy systemów DSP obejmują:

  1. Aukcja Real-Time – dla każdego wrażenie (ad) do udziału w aukcji w czasie rzeczywistym (milisekundy przed transparent obciążeń użytkowników). [4]
  2. Otwarty protokół RTB – funkcja DSP otwarty protokół RTB, która jest „ open source ” – który pozwala połączyć się z coraz bardziej złożonego systemu do dowolnego gracza, który jest w regionie do zaoferowania ( dane , powierzchni reklamowych , technologii , reklamowych ..). [4]

Zasilanie platforma boczne (SSP)

SSP otrzymał oferty od wybierz te, które spełniają kryteria Publisher (wydawca może np. Aby powiedzieć, że pewne reklamodawców lub całe sektory na swojej stronie internetowej chce) i pojawi się ogłoszenie o najwyższej oferty. Cały ten proces odbywa się natomiast kolejność dziesiątych sekundy – warunek prędkość jest skuteczne. Dba o wysyłanie ofert wobec systemów DSP, ale również monitoruje dane, które prowadzą do optymalnych plonów udało powierzchnię reklamową. Największe wydawcy treści reklamowych często SSP w ramach globalnego zarządzania i wydajność przestrzeń reklamową znany termin zarządzania wydajnością . Najlepsze wyniki uzyskuje się podczas łączenia Adserwer i SSP, który przynosi możliwości prawidłowo penetrować programowe kampanii reklamowych w kampaniach, które sama mediów sprzedane bezpośredniego handlu.

Platforma zarządzania danymi (DMP)

Gromadzi dostępne dane o odwiedzających w Internecie i za pomocą specjalnych algorytmów tworzy profile użytkowników, które łączą użytkowników o podobnych cechach, takich jak: mężczyzn, 25+ zainteresowany w samochodach. Takie profile kupić reklamodawców, którzy chcą dotrzeć do konkretnej grupy docelowej.

Kto używa DMP?

Agencje, wydawców i sprzedawców, wszystkie one używać DMP. Oddziały korzystać z tej technologii do gromadzenia i analizowania danych z kampanii klienta.

Jakie są główne platformy DMP?

Dealerzy, którzy sprzedają DMP technologii do świata mediów cyfrowych obecnie należący do Adobe , Krux, Lotame, BlueKai , CoreAudience, Knotice i nPario X +1 [5]

Podobne artykuły

  • programmatics
  • Pay per click

Referencje

  1. Skok w górę↑ Infographic: Wszystko, co musisz wiedzieć o Real Time Licytować do wyświetlania reklam [online]. 05.08.2014 [cit. 30.08.2016]. Dostępne w Internecie . (EN-US)
  2. Skok w górę↑ DISPLAY LUMAscape . [Sl]: [Sn]. Dostępne w Internecie.
  3. Skok w górę↑ Brychta, Jan. Programowy reklama skup powinien poczekać i radio – DigiZone.cz [online]. [Zob. 30.08.2016]. Dostępne w Internecie .
  4. ↑ Skocz do:b DSP – Demand Side Platform |. www.mediaguru.cz [online]. [Zob. 30.08.2016]. Dostępne w Internecie.
  5. Skok w górę↑ Marshall, Jack. Co to platforma zarządzania danymi, lub DMP? – Digiday. Digiday . 15.01.2014. Dostępne online [cyt. 25.11.2016]. (EN-US)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *