Trailer (kinoupoutávka, kinotrailer) jest krótki, nie więcej niż trzy minuty trwające zwiastun przyszłego filmu uwalnianego do sześciu miesięcy przed premierą, a przede wszystkim w postaci fragmentów kluczowych lub interesujących wizualnie części. To jest rzeczywiście reklama dla filmu, ale przeznaczony tylko dla teatrów. Kinoupoutávky następnie są zazwyczaj wykorzystywane ponownie jako materiał bonusowy na DVD .

W Hollywood filmy o wyższym budżecie, nie ma jednej, lecz kilku (czasami ponad 20) kinoupoutávek, w zależności, dla których stosowane są występy (tj. Przed pokazem przeglądu filmowego, PG-13 w kinoupoutávce nie pojawiają się strzały, które R przedmiotem oceny, zatem do tego wykonania są wytwarzane przez specjalne kinoupoutávky w którym nieodpowiednie sceny pominięto). Kinoupoutávky koszty produkcji filmów może vysokorozpočtovým znacznie przekraczają milion dolarów.

A przyczepy kategorii specjalnej są spoty telewizyjne, które są o wiele krótszy niż pełny kinoupoutávky (zwykle 20-30 sekund) oraz w Stanach Zjednoczonych , Wielkiej Brytanii i Australiizawierają również istotne informacje o kategoryzacji filmów (przez MPAA : G , PG , PG-13 , R , NC-17 ).

Kinoupoutávky z (zwłaszcza w ostatnim czasie, a wraz z rozwojem Internetu ) stał się bardzo ważną częścią reklamowych filmów i wiele z nich jest dostępna do pobrania za darmo w Internecie.

Nazwa przyczepa służy do zapowiedziach gier komputerowych .

Podobne artykuły

  • Teaser
  • Immediate Music
  • X-Ray Dog
  • Two Steps From Hell

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *