specjalistów od marketingu powszechnie używany skrót BTL reklama pochodzi od angielskiego terminu eksperta w poniższej reklamie linii . Tytuł angielski jest często tłumaczone jako Poniżej reklamie linii . Pomimo istniejącej nazwy Czeskiej nie jest wśród ekspertów w dziedzinie marketingu i reklamy wykorzystać swój skrót BTL.

Ponadto, istnieje również BTL reklama reklama ATL , który znowu jest to termin wzięty z języka angielskiego i stosowane na całym świecie. ATL jest powyżej linii reklamowych , w czeskim Nad reklamowej linia , nadlinka, a nawet reklamy w mediach. Nowoczesna koncepcja z zintegrowanej komunikacji lub reklamy poprzez linię (poprzez linię) , niektóre agencje reklamowe zwane również reklama 360 stopni .

W skrócie można powiedzieć, że reklama ATL wykorzystuje przy środkach przekazu reklamy (telewizja, internet, OOH, radio, druk, kino), podczas gdy reklama BTL jest non-Media. BTL reklama jest często bardziej ukierunkowane na konkretnego klienta, jest bardziej skupiony na sprzedaży (hard-sell), a jego wyniki są o wiele bardziej wymierne niż w ATL. Najbardziej skuteczne jest powszechnie uważany zintegrowana komunikacja, lub do reklamowania przez linię.

Przykładem zintegrowanego połączenia:

Klient widzi na reklamach telewizyjnych, podkreślając ją na nowym modelu samochodu i po drodze do pracy w samochodzie usłyszał spot radiowy, podczas przeglądania serwerów internetowych, klient ma trafić na jego Facebook lub serwerów internetowych w tym samym przekazem reklamowym. Po powrocie z pracy do domu czeka go w polu direct mail pocztówce ze szczegółowym broszury informującej o korzyściach płynących z nowego samochodu. operatora telefonicznego go następnego dnia i zaprasza go na jazdę próbną z możliwością porównania promowane samochód z pojazdami w tej samej kategorii cenowej. Na miejscu, klient jest oferowany pakiet dostosowany do swoich potrzeb i nagrody przy zakupie samochodu lub zalecenie innego konsumenta. Wszystko to oczywiście jest poprzedzone dokładną analizą grupy docelowej, a komunikacja jest kierowana do potencjalnego nabywcy nowego samochodu. Zintegrowana komunikacja z komunikatem reklamowym penetruje różne media, informacje i podaż Uzupełnienie różnie w zależności od interakcji między klientem a reklamy zachęca klienta do zakupu.

ATL

Proponuje się, aby usunąć tę część wyrobu i jego ruch do artykułu ATL reklamy
Aplikacja może być wyrażone w debacie .

ATL to rodzaj reklamy, który działa za pośrednictwem mediów, takich jak:

 • Telewizor (najczęstszy format to 30 sek. Spot telewizyjny, a także sponsorowanie lub lokowanie produktu)
 • Kino (spot przed filmem)
 • Radiowego (30 sek. Punktowy lub specjalne operacje radiowe)
 • Print (Drukuj ogłoszenie lub wsparcie PR)
 • OOH (dla “out-of-home”, czyli billboardy, duże deski, światła miasta, ramki w metrze, etc.).
 • Internet (wszystko płatne reklamy internetowej = banery, PPC, ukończył pozycje na portalach społecznościowych)

Tego typu reklamy są nazywane konsensusu. Różni się on od BTL reklama może być lepiej ukierunkowane i ocenione. BTL reklama jest najskuteczniejsza, gdy grupa docelowa jest zbyt duży i jest jasno definiowane.

Linia

Określenia ATL i BTL są do obrotu profesjonalistów na całym świecie powszechnie wykorzystywane. Niewielu jednak wiedzieć, skąd pochodzą i co naprawdę myśli. Terminy ATL i BTL historia datuje latach 1950-1960 i jest związany z jednym z największych klientów reklamowych na świecie, Procter & Gamble. Firma nagrodzony jej agencja reklamowa prowizji procent wolumenu zakupionej przestrzeni medialnej (telewizja, kino, radio, OOH, druk). Zatem, jeżeli agencja reklamowa wymyślił koncepcję reklamy BTL, które zostały wykorzystane przez Komisję w mediach dla agencji było zero.

Paradoksalnie przygotowujące BTL reklamy w agencjach reklamowych oraz w najbardziej wymagających obliczeń nazywa. Osobogodzin jest kilka razy bardziej wymagający niż reklamy ATL. Financial agencja reklamowa następnie podzielone w swoich projektach analiz finansowych na kliencie, jeśli agencja zrealizowała zysk (było to projekty ATL) i projekty, w których agencja zrealizowane straty (projekty BTL). Od tego czasu, agencje reklamowe i ich klientów zmieniła sposób wynagrodzenia za realizację kampanii reklamowych.

Nagroda za reklamy ATL jest zazwyczaj wypłacane procent kwoty realizowanej przez media, mimo że nie może być regułą. Nagroda za reklamy BTL są wypłacane według stawek godzinowych agencji lub w inny sposób lepiej uchwycić złożoność przygotowania BTL reklamy.

Linia wspomniano w nazwach ATL (powyżej linii) i BTL (poniżej linii) oznacza zatem linię podzielenie zysku lub straty agencję reklamową dla umowy promocyjnej.

BTL

Wśród BTL działania obejmują:

 • Konkurencji Konsumentów (typ zdarzenia „kup i wygraj”)
 • Programy zawodowe (kanały biznesowe motywacja)
 • Promocja w sklepach (materiały POS, reklama display, wtórne rozmieszczenie towarów na podłodze sprzedaży)
 • Dostosowanie programów Mady KA (trwa konkurs tylko jeden łańcuch handlowy w danym czasie)
 • Programy hostessy (degustacja)
 • Imprezy i roadshow (jazdy testowe, wydarzenia w kwadraty, imprezy w miejscach grupy docelowej)
 • Direct mail (lub oferta spersonalizowane informacje wysyłane bezpośrednio na adres kamienia)
 • Zakaz adresowany rozpowszechnianie (throw ulotek do skrzynek pocztowych)
 • Telemarketing (aktywne lub pasywne)
 • Programy lojalnościowe (programy lojalnościowe)
 • Internet (www, aplikacji i posiadane kanały społeczne “własnością media”, takich jak YouTube, Facebook, Google+, Twitter, Instagram i im podobne)
 • marketing mobilny

BTL reklama jest bardziej skupiony na sprzedaż, niż na reklamę ATL. BTL reklama jest skierowana, to zawiera jakąś nagrodę za zakupy lub możliwość wygrania nagrody. Wykorzystuje on mniej niż tradycyjne metody reklamy tradycyjnej reklamy ATL. BTL buduje tak. „Customer Experience”, np. Możliwość wypróbowania produktu, smak czy coś pozytywne doświadczenie marki. BTL reklama obejmuje dostawców, magazyny, przedstawiciel handlowy. Wszyscy starają się motywować i wsparcia sprzedaży i produktów. BTL reklama ma coraz większe znaczenie, nie tylko dla produktów FMCG. BTL reklama na menedżerów marki często polegać na kiedy muszą spełniać określone cele sprzedaży, lub jeśli uda napięty budżet nie pozwala na ich wysoką inwestycji mediów. kampanie reklamowe BTL często mają krótkoterminowy lub średniookresowy w naturze i spełniają konkretne cele strategiczne w ogólnej komunikacji marki. Wyniki kampanii BTL są mierzalne. Mierzymy wzrost sprzedaży w okresie w porównaniu do tego samego okresu w ubiegłym roku, lub liczby responsion za dany okres. Celem kampanii BTL może być pozyskanie nowych klientów i utrzymać obecnych klientów, lojalność, zmianę zachowań klienta, znajomość produktu, okres promocji sprzedaży, wzrost itd.

Zintegrowana komunikacja

W ciągu ostatnich 10-15 lat z agencjami i klientami zaczęły się oprzeć aby uzyskać dostęp do tzw. „Zintegrowanej komunikacji” lub komunikacji „poprzez linię”. Zintegrowana komunikacja służą zarówno ATL i BTL reklamę, aby zmaksymalizować zwrot z inwestycji w reklamę pieniędzy i zmaksymalizować wpływ kampanii reklamowych.

Historia BTL reklama w Czechach

Czeska reklama BTL staje się coraz bardziej rozwinięte w latach 90-tych wraz z pojawieniem się agencji reklamowych w sieci. Jej założyciele to nazwy jak Kristin LaRonca Parpel (USA), Jan Boleslavský (CZ) i Ian Kenneth Wood (CAN). BTL reklama dla swoich klientów zwykle zapewniają duże, tzw. Pełny zakres usług agencji reklamowej. Te agencje dla realizacji projektów BTL stworzył agencję uzupełniającej, obsadzone przez specjalne zespoły do ​​BTL reklamy. BTL reklama również mniejsze wyspecjalizowane lokalne agencje. Od 2004 roku, agencje BTL zorganizować w sekcji iBTL Stowarzyszenia agencji komunikacji.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *