Reklama kontekstowa (reklama w sieci partnerskiej) jest reklama internetowa , która pokazuje władzę komunikacji w kontekście treści na stronie internetowej. Reklama kontekstowa jest wyświetlana na operatorów witryn internetowych, którzy zawarli umowy z systemu zarządzania reklamy kontekstowej. Większość rodzajów reklamy kontekstowej z pay per click .

I kontekstowa reklama tekstowa

W związku z definicji kontekstowej reklamowej uogólnia reklam tekstowych. Reklama kontekstowa jeszcze danej formy, ale jest raczej powodów technicznych i formatowania tekstu, obciążenia i wyświetlacz łatwiejsze. Reklama kontekstowa jest wyświetlana w kontekście i na podstawie zidentyfikowanych treści i wymagania dla wyświetlania w takim kontekście – kontekst. Takie lokalizacje mogą być ładowane i wyświetlane różne liczby reklam.

Reklama kontekstowa jest kierowana do konkretnych słów i fraz występujących w treści tekst miejscu. Systemy kontekst stosować również złożoną metodę oceny istotności zidentyfikowanych słów. Trafność jest częstotliwość słów kluczowych w dokumencie, jego lokalizacja w treści strony (tytuł, opis lub tytuł strony, tekst ciała) na okolicznych stron w tej domenie internetowej lub w miejscach takich jak.

Na stronach takich jak reklamy kontekstowej może pojawić się jako tekst reklamy (reklamy) tekst lub obraz graficzny (banner reklamowy).

Różnica między reklamą i reklamy kontekstowej w wyszukiwarkach

Reklama kontekstowa w wyszukiwarkach i reklamy są ściśle powiązane. Często te terminy są niewłaściwie stosowane zamiennie, choć każdy rodzaj reklamy ma swoją specyfikę.

  • reklama kontekstowa: wiąże się z tekstu strony, na której się pojawia. Reklama jest wyświetlana na stronie internetowej w oparciu o obecność lub użycia słowa lub wyrażenia. Zatem przekaz reklamowy dociera użytkowników biernie. Systemy, które zajmują się reklam kontekstowych są mClick lub ETARGET
  • Reklama w wyszukiwarkach: w tym przypadku, że reklama jest wyświetlana w kontekście wyrażeń, które użytkownik wpisał w wyszukiwarce. Reklama jest wyświetlana użytkownikowi, gdy poszczególne szukane słowo lub frazę, użytkownik aktywnie adresowania. W tej dziedzinie, w szczególności z systemem Google AdWords lub Sklik

Innym, mniej znane systemy są BBText który prowadzi Internet Billboard lub firma TakeIt nazywa Trading Internet . Przykładem IntelliTXT granicą.

Różnice w sposobach kierowania są ważne przy tworzeniu tekstu reklamy i poszukiwania odpowiednich słów kluczowych.

Jak działa reklama kontekstowa

Sponsor wybiera dowolne słowa kluczowe i tworzyć tekst reklamy. Reklama tekstowa zazwyczaj składa się z tytułu, opisu i linku do strony sponsora.

Jeśli kampania jest uruchomiony, wyświetlać reklamę tekstową na stronie internetowej członków systemu reklamowego. Reklama tekstowa jest wyświetlana w kontekście ze strony aktualnie przeglądanej użytkownik serwisu.

przykład

Reklamodawca jest biuro podróży. biuro podróży loguje się do dostawcy systemu reklamy kontekstowej. Wybierz słowa kluczowe, urlop , podróż , wakacje i wypoczynek . Te słowa wprowadzone do systemu do zarządzania reklam kontekstowych. Kampania rozpoczyna. reklama tekstowa dla biura podróży pokazywanie miejsc, w których istnieją słowa kluczowe urlop , podróż , wakacje i wypoczynek .

Rodzaje reklamy kontekstowej

Kierowanie kontekst strony

Reklama kontekstowa jest w tym przypadku wyświetlany na stałe w określonym miejscu, z dala od głównej części tekstu. Reklamy są wyświetlane w zależności od artykułów patrząc na gościa. Jeśli użytkownik czyta artykuł, w którym występuje słowo kluczowe objazd , reklamy są wyświetlane wszystkie organy, którzy wybrali dla tego słowa kluczowego. Programy reklamowe jakości są oceniane w kontekście całej strony.

Rodzaje kierowania wystąpienie słowa (non-kontekstowej)

Słowa kluczowe w tekście strony

reklama tekstowa nie jest widoczne na pierwszy rzut oka. System wyznacza tylko wybrane słowa kluczowe w tekście w stylu innym kolorem i podkreśleniem. Jeśli tak wyznaczone słowa kluczowe użytkownik przesuwa kursor myszy, sponsor reklamową. Rozwiązanie zagranicznego nazywa IntelliTXT i Czech Internet to system znany jako bbText. Kontekst tej reklamy odnosi się tylko do wybranego słowa kluczowego.

Kierowanie wyszukiwane słowa

Reklama kierowana do zapytania użytkownika jest zwykle pod pojęciem reklamy kontekstowej zmian (patrz wyżej podwójnej pojęcia reklamy kontekstowej). Ukierunkowane żądanie reklamy są wyświetlane w wyszukiwarkach lub wyników wyszukiwania. Goście szukający w wyszukiwarce internetowej, na przykład zażądać wycieczkę . W określonych miejscach są wyświetlane reklamy kontekstowe reklamodawców, którzy wybrali słowa kluczowego podróż .

Cena reklamy kontekstowej

Reklamodawca płaci po kliknięciu reklamy na swoich odwiedzających. Sponsor zatem zapłacić za kliknięcie. Czeskich operatorów systemów reklamy kontekstowej ustawić minimalny koszt za kliknięcie, który waha się od 1 do 5 CZK. Reklamodawca ustawia samą cenę. Niektóre słowa są bardzo popytu przez reklamodawców. Jeśli reklamodawca chce „wyprzedzić” swoich konkurentów, to musi zwiększyć koszt kliknięcia. W przypadku, gdy istnieje więcej słów kluczowych reklam, w kolejce do siebie pod względem ceny za kliknięcie.

przykład

Hasło opuścić wyświetlanie reklam w sumie 10 biur podróży. Biuro podróży XY zwiększyć cenę do 30 CZK za jednym kliknięciem na ich reklamy. Jeśli jest to najwyższa cena, reklama w pierwszej kolejności. Inne reklamy pojawiają się w tej reklamie. Po biura podróży ZY zwiększyć koszt kliknięcia za 31 CZK, zmienić kolejność i będzie w pierwszej kolejności.

Zapisz się

Jeśli reklamodawca zdecyduje się użyć, aby promować swój biznes z kontekstu Reklama w Internecie, należy odwiedzić stronę internetową któregokolwiek z systemów reklamy kontekstowej i zarejestrować. Przy rejestracji reklamodawcy dostaje swoją własną wirtualną konto .

Często konieczne jest do zapłaty na rachunek bankowy operatora systemu Reklama kontekstowa określonej ilości znanego w systemach PPC, takich jak minimalne płatności. Jeżeli kwota ta jest zbyt wysoka, może zniechęcić niektórych przedsiębiorstw.

Kiedy operator systemu otrzymuje pieniądze od firmy na własny rachunek jest to użytkownicy kont wirtualnych podwyższony o kwotę wysłana. Następnie reklamodawca może rozpocząć reklamę w witrynach i serwerów, które są podłączone do wybranego systemu reklamy kontekstowej.

reklama w internecie zapewnia ponad różnorodnych danych, zgodnie z którym możliwe jest, aby odpowiedzieć na bieżąco wyświetlaczu i modyfikować (zazwyczaj zmienić tekst, należy zmienić słowa kluczowe, ceny dostosować, aby zmienić kolejność …). Są specjaliści, którzy dbają o reklamie kontekstowej więcej firm i bieżącej reklamy zoptymalizowany pod kątem bieżących statystyk.

Oszustwa – clickfraud

Instytucje zamawiające czasami obawiają się, że ich konkurenci lub operatorzy stron internetowych będą celowo kliknąć na tekście reklamy. Dla tego rodzaju oszustwa jest nazywany clickfraud , który jest w języku czeskim jak fałszywych, nieprawidłowych lub fałszywych kliknięć.

Operatorzy systemów reklamy kontekstowej rozwija różne stopnie ochrony przed takimi nadużyciami. Na przykład, Internet Billboard, systemy operatorskie bbKontext i bbText wskazuje, że wykorzystuje osiem poziomów ochrony przed oszukańczym kliknięcie. Niektóre formy ochrony pracy natychmiast (burząc pieniądze za kliknięcie z rachunku właściciela witryny), inni do tyłu (właściciel witryny musi zwrócić pieniądze).

Problem fałszywe kliknięcia jest celowo wyolbrzymione przez firmy medialne, które sprzedają oprogramowanie do clickfraudu uznanie.

Przychody dla operatorów witryn

Operatorzy stron i dostawców treści można umieścić na swojej stronie HTML kody od wszelkich dostawców systemów kontekstowych reklamy. Warunki umowy oraz wysokości prowizji za każde kliknięcie zmienia się w zależności od okoliczności poszczególnych operatorów.

Wady i problemy reklama kontekstowa

Jeśli reklamodawca wybiera niewłaściwe słowa kluczowe mogą powodować reklam wyświetlanych w nieodpowiednich witrynach, które tylko wtedy mają niską sprawność (niski CTR ). Jako że większym problemem jest za granicą opisywany niski współczynnik konwersji . W porównaniu do docelowej reklamy z kliknięć wyszukiwania kontekstu znacznie mniej zleceń.

Biorąc pod uwagę, że reklama umieszczona automat czasami może być niewłaściwe konotacje. Na przykład, gdy tragiczna śmierć Karla Zicha (zmarł podczas nurkowania) był na jego nekrolog reklama kontekstowa oferowanego sprzętu nurkowego. [1]

Niektóre formy reklamy kontekstowej w ustawieniach domyślnych mogą nie być wystarczająco odróżnić od zwykłego łącza i dlatego może być mylące dla użytkownika. Użytkownicy mają pojęcia, że są to reklamy, kliknie na link i przejść do niego po nieoczekiwanej strony. Nawet taka reklama może być dość niewygodne dla reklamodawców, ma wyższy CTR , ale stosunkowo niski współczynnik konwersji . [2]

Referencje

  1. Skok w górę↑ Ilość http://www.lupa.cz/zpravicky/reklama-u-nekrologu/
  2. Skok w górę↑ Ilość http://www.dgx.cz/trine/item/3-1-nejvetsich-chyb-blogu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *