Reklama internetowa jest jednym z narzędzi marketingu internetowego .

Historia

Jednym z pierwszych był reklamodawcy Prodigy, spółka należąca do IBM i Sears. Prodigy używane reklamy online w celu promowania produktów marki Sears podczas 1980. Wśród innych reklamodawców należała do AOL, jeden z konkurentów firmy Prodigy [ źródło? ] .

Podstawowe formy reklamy

Możemy wyróżnić następujące podstawowe formy reklamy internetowej:

 • Powierzchnia reklamowa,
 • reklama tekstowa
 • intextová reklama,
 • marketing w wyszukiwarkach (Search Engine Marketing)
  • korzystne i wpisów do katalogów,

Techniki marketingu Site

 • optymalizacji stron pod kątem wyszukiwarek,
 • zakup reklamy (broadcast / banner, tekst, intextové, ofert priorytet)
 • ad Exchange
 • marketing wirusowy (w ogóle, a nie tylko odnosić się do stron marketingowych)
 • marketing w środowisku internetowym (reklama traci interaktywność)

modele biznesowe

 • pay per click – CPC (koszt za kliknięcie)
 • pay per view – CPM (Cost Per Mile płacić za tysiąc wyświetleń), CPI (koszt wrażenie, zapłacić za wyświetlenie), CPT (koszt tysiąca płacić za tysiąc wyświetleń)
 • pay per click z ceną aukcji – PPC (pay per click), CPC (koszt za kliknięcie)
 • zapłata za ustalonym miejscu i czasie – sponzorship Lease
 • zapłacić za działania komisji – CPA (Cost Per Action) – opłata za złożenie zamówienia, cena podstawowej kolejności, rejestracja itd.
 • płacić za unikalnego użytkownika – cenę za liczbę unikalnych użytkowników, którzy widzieli reklamy (kliknął, itd.)

Powierzchnia reklamowa / Reklama banerowa

Czasami błędnie nazywany graficznej reklamy. Jest to klasyczny banner reklamowy, który obejmuje zarówno rzeczywiste banery, ale inne formaty – ilayer , wieżowiec , etc.

reklama tekstowa

Reklamy tekstowe mają obejmować wszelkie płatnego lub bezpłatnego łącza . Niektóre formaty są nazywane hipertekstu . Często możemy znaleźć jako wstecznych . Obecnie istnieją firmy, które oferują takie produkty bezpośrednio do stworzenia bazy odniesienia nazwie. Linkowanie , oczywiście, w pełni opłacone. Może to nie jest do końca jasne, praktyka jednak prawny i funkcjonalny.

Intextová reklama

Jest to reklama pojawia się w tekście na stronie internetowej opartej na aktywnej zachowań internautów. Na stronie nie wyświetla Classic ( baner ) reklamy, ale z różnych słów podkreślenia ( linki ) (głównie zielone i podwójne) i po przeprowadzce i pobytu myszy nad podwójnie podkreślony reklamy słów kluczowych jest wyświetlany. Może on zawierać zarówno reklamy tekstowe, reklamy tekstowe z logo , Flash reklamie lub filmie -Advertising. Ukierunkowanie na określone słowa podkreślić. We wszystkich przypadkach, koszt działania zmierzające w aukcji znanego modelu tryb PPC ; w przypadku tekst lub logo jest płatne wydarzenie i uchwyty z wideo – flash lub video – to płatne bańka wydarzenie pokaz.

Preferowane i wpisy Katalog

Wpisy w katalogach . W Republice Czeskiej, ofert przeważnie organiczne w odnośnikach Seznamu.cz i płatnych linków w katalogu Kategorie Internet Firmy.cz . Katalog nowo utworzony Najisto.cz łącząc katalogi ośrodków i Atlas.

Pay per click

Z angielskiego PPC – pay per click . Systemy te oferują zarówno reklamę, która pojawia się w wynikach wyszukiwania (kierowanych wyszukiwany ciąg) lub reklamy w artykułach (węższą definicję pojęcia reklamy kontekstowej , kierowanie analizuje treść strony, kontekst).

Pay per view

Płacić za wyświetlenia. Standardowa jednostka jest CPM (łac mile) – CPM (koszt za milę) lub też wykorzystane CPT (koszt tysiąca). Można ładować jeden widok – CPI (koszt wyświetlenia). Cena tej samej reklamy wizualnej zależy od lokalizacji.

Pay per click, na użytkownika

CPC CPC (koszt za kliknięcie) lub liczba unikalnych użytkowników, którzy oglądanych reklam.

Płacić za prowizję działania

Cena jest obliczana po pewnym działania na reklamodawcy. Cena może być stałe (zazwyczaj do rejestracji) lub zmienna w zależności od wartości wynikającej z działania (prowizja od zleceń). Akcje mogą być długoterminowe (prowizja dla wszystkich zamówień w ramach X miesięcy „karmione” klienta). Płatności można łączyć z powyższych (zwykle CPM CPA). To wymaga użycia kodów pomocniczych i miejsca pomiaru reklamodawcy.

Reklama online

W węższym znaczeniu, termin reklama w internecie jest taki sam jak reklamy internetowej. W szerszym znaczeniu obejmuje wszystkie reklamy, które rozprzestrzenia żadnych kanałów elektronicznych (media), a więc jest to również reklamy mobilne, w stosunku do lokalizacji – GPS, reklama internetowa.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *