Reklama , która jest kierowana dzieci we wczesnym wieku, wykorzystuje wiedzę z zakresu psychologii rozwojowej . Psychologowie jednak zatwierdzić praktyk i opisać jako niesprawiedliwe. Z tego i innych powodów, to dlaczego reklama zabaw prawnie uregulowana w Czechach i innych krajach rozwiniętych.

connectedness reklama i wiedza na temat rozwoju

Specjaliści w swoich strategiach marketingowych do pracy ze znajomością psychologii rozwojowej w celu osiągnięcia maksymalnej skuteczności przekazów reklamowych. Poprzez handel nawet utworzyli ogólnej świadomości różnych stadiach rozwojowych. wiek maluch stał kategorie rozpoznawania publicznych, w wyniku oferuje odzież dla małych dzieci w amerykańskich domów towarowych 30s. [1] reklama skierowana do dzieci budować na ich naturalnych skłonności, które następnie przekłada się na menu konkretnych produktów. Jeden z tych potrzeb jest płci definicja – chcą mieć dzieci ubrania i zabawki, które pasują do ich płeć. Dlatego w reklamach produktów wykonać boys boys pojawił się w ich mocy, działania i na zewnątrz pomieszczeń. Dziewczyny reklamy są oparte na stereotypowym postrzeganiu że dziewczynki tęsknią za glamour dziewcząt w nich są często wyświetlane w środowisku domowym, otoczonym różowym. To – i niezdrowe i przestarzałe – stereotypy dotyczące płci nadal trzymać. [1] Szczególnie w młodszych dzieci w wieku do trzech lat kierowania reklam na ich potrzeby miłości. Odpowiada ujmujące postacie i wybór muzyki. Inne dzieci potrzebują, co znajduje odzwierciedlenie w reklamach, jest stymulacji sensorycznej. W reklamach często pojawiają eksplozję, migające światła, efekty dźwiękowe. Wszystko to ma na celu przyciągnąć dzieci uwagi . Te bardziej ekstremalne środki i motywy powinny spotkać się z sukcesu, zwłaszcza u starszych dzieci na progu szkolnego. Reklamy także dzieci (zwłaszcza chłopców) pokaż oznacza najczęściej chodzi o zabawki, które mogą osiągnąć sukces i opanowanie, lub aby przezwyciężyć strach . [1] To koresponduje z myśleniem magicznym dzieci (własne przekonania wszechmogącego i uderzenia).

Zdolność dzieci rozpoznawać reklamową

Zostało doświadczalnie wykazano, że już-latków uznania bezwzględnej większości przypadków (66%) reklamy z programów telewizyjnych, a to po odtworzeniu 10 sekund nagrania. Dzieci pięcioletnie były bardziej skuteczne rozpoznanie, który wynika przede wszystkim z dużym doświadczeniem ze światem zewnętrznym. To właśnie na tej podstawie dzieciom odkryć, co dzieje się w reklamach, które następnie ułatwia identyfikację. Reklamy, które dzieci rozpoznają, jednak nie musi to oznaczać, że rozumieją ich znaczenie. [2] Funkcja Persuasive reklama jest w stanie wykryć tylko połowę ośmioletniego dziecka. [3] Małe dzieci nie rozumieją tego sposobu reklamy więcej i są bardziej podatne na wierz we wszystko widzą w nich i mieć je jeszcze bardziej pozytywne nastawienie, które później w wieku szkolnym (10-11 lat) zastępców sceptycyzmu . [4] środowisku internetowym, w którym na początku 21 wieku poruszać coraz młodsze dzieci [5] , przewiduje inne środki, dzięki którym możliwe jest działać na zachowania konsumentów dzieci. Tzw Advergames , gry promocyjne zawierają logo firmy, znaki i ukryte produkty reklamowe i komunikaty do interaktywnej rozrywki. [5] To z kolei utrudnia dzieciom rozdzielić te dwa składniki. Trzy czwarte dzieci w wieku 8 i 9 lat nie były bez wskazówek na tego typu reklamy zdolnej do rozeznania. [6] Tylko 30%-latków, którzy grali w grę Froot Loops płatki był w stanie rozpoznać, że celem gry jest to, że te zboża spożywane. Badania wykazały również, że dzieci wolą produkt, który znali grę, mimo że wiedział o jej prawdziwych intencji. [5] Te reklamy nie są zawarte w samych tylko gier, ale są częścią całej strony dla dzieci. Podział granic pomiędzy rozrywką i komunikatów reklamowych jest nie tylko domena Internet. Podobne praktyki można znaleźć w magazynach dziecięcych w formie komiksów i szczelinowych wypełnień lub innych grach z treści reklamowych. [4]

Reklama i rodzice

Nie tylko same dzieci, ale również ich rodzice są narażeni na specjalnej reklamy. Szczególnie przekonujące są udowodnienia twierdzenia o wartości edukacyjnej obecnych towarów. Należą do nich „edukacyjne” DVD dla niemowląt i małych dzieci okres do 2 lat. Nie istnieją dowody empiryczne, że oglądanie tych programów pomaga dzieciom w nauce. Amerykańskie Towarzystwo Pediatrii nawet wydał oświadczenie, że takie programy nie są dla dzieci w wieku poniżej dwóch lat nie przynosi korzyści edukacyjnych, ponieważ nie pasują do ich poziomu poznawczego. Część ich oświadczenia była również zaleca, aby rodzice małych dzieci, więc nie angażują się w telewizji w ogóle. [7]Sprawozdanie z pozytywnym wpływem na edukację dzieci, które są częścią promocji maluch DVD są zatem reklamy wprowadzającej w błąd . Na podstawie skarg wniesionych przeciwko produkty Baby Einstein i Brainy Baby, obie firmy zostały zmuszone do zmiany swoich tekstów promocyjnych. Ich treść, jednak nadal niejasno sugerował sam komunikat (na przykład DVD „inspiruje proces uczenia się”). Jak stwierdzono, i jest to zachęta dla wielu rodziców do zainteresowania się tego typu dziecięcych DVD a następnie je zakupić. [8]

Psychologowie na reklamę dziecięcej

Przedstawiciele American Psychological Association (APA) wydała raport 2004 na reklamę dla dzieci, która przyciągnęła wiele badań dotyczących tego problemu, który w 20. wieku wykazywały jeszcze bardziej poważne. W nim, na przykład, wskazywali oni, że reklamy dla dzieci zawierają żadnych prawdziwych informacji o produktach i tylko stworzyć atmosferę radości i święta, które ma przyciągnąć dzieci i uczynić je pożądane doświadczenie marki. Wskazywali oni także, że dzieci rozumieją, co to znaczy „kupić” przed pojęciem sprzedaży. [3] W 6 lat, dzieci nie są w stanie zrozumieć niektórych procesów psychicznych, które pozwalają zrozumieć cel przekonujące reklamy – zwłaszcza motywów , przekonań i dążeń. [3] Zamiast doświadczenie oglądania reklamy są zatem pod względem rozwoju poznawczego (badania wykazały, że dzieci, które oglądają więcej reklam, rozumieją lepiej niż te, które oglądać mniej). Dzieci i produkty reklamowe, które są oferowane do nich pamiętać. Preferencje dla produktów, które utrzymuje się przez tygodnie i jest wzmocnione przez wielokrotne narażenie na reklamę. Szczególnie skuteczne są reklamy lub produktów, w których są dzieci znanych bohaterów filmowych. Takie produkty są wtedy potrzebne dzieciom, które mogą powodować konflikty z rodzicami. Innym ryzykiem jest tworzenie postaw materialistycznych (wynikające z wartości własnych obiektów własności). Jednym z najbardziej badanych zagadnień związanych z reklamą, to negatywny wpływ na nawyki żywieniowe dzieci. [3] Jest oczywiste, że zdolność dzieci do zrozumienia reklama jest ograniczona, a więc mieli rację na reklamach kierowanych dzieci uznane za niesprawiedliwe i godne rozporządzenia. Zasugerowano również, że u dzieci i reklamy przeprowadzone dalsze badania. [3]

Regulacje prawne

Ponieważ reklama skierowana do dzieci jest postrzegana jako zagrożenie dla ich zdrowia psychicznego i fizycznego rozwoju w latach 70-tych 20 wieku rozpoczął swoje wysiłki w celu kontroli środków masowego przekazu, zwłaszcza telewizji. W Stanach Zjednoczonych, wysiłki te nie były udane, a stało się inaczej – reklama znalazła się całkowicie w rękach przedsiębiorców. Natomiast w Szwecji, zabronione jest nadawanie reklamy telewizyjnej skierowanej do najmłodszych lat 12. Podczas swojej prezydencji w Unii Europejskiej w 2001 roku, Szwecja próbowała wcisnąć podobną regulację w skali Unii. [9] W Republice Czeskiej, zgodnie z obowiązującym prawem w sprawie regulacji reklamy jest zabronione w kontekście reklamy do osób w wieku poniżej 18 lat) zachęcać do zachowania, które stanowi zagrożenie dla zdrowia, psychicznemu lub moralnemu rozwojowi, b) korzystania z ich szczególne zaufanie do swoich rodziców lub opiekunów prawnych lub innych osoby c) niewłaściwy sposób pokazuje w niebezpiecznych sytuacjach. [10] Inne przepisy rozporządzenia reklamy skierowanego do dzieci znajdujących się w czeskim prawem na mocy ustawy o ochronie konsumentów. [11]

Referencje

 1. ↑ Skocz do:c Schore, Julia. Urodził się kupić: skomercjalizowanej dziecka i nowej kultury konsumenckiej [online]. Simon and Schuster, 2004 [cyt. 02.12.2015]. Dostępne w Internecie .
 2. Podskocz↑ Levine, Stephen r.; Petros, Thomas V.; Petrella, W .. Świadomość Florencja przedszkolaków telewizji reklamy. Rozwój dziecka . 1982, Vol. 53, no. 4, str. 933-937.
 3. ↑ Skocz do:e W Kunkel, Dale. Problemy psychologiczne w Rosnąca Komercjalizacja dzieciństwa . Washington, DC: American Psychological Association, rozdział 2004. Raport APA Task Force na reklamę i dzieci.
 4. ↑ Skocz do:b Moore, ES. Dzieci i zmieniającym się świecie reklamy. Journal of Etyki Biznesu . 2004, vol. 52, no. 2, str. 161-167.
 5. ↑ Skocz do:c Mallinckrodt, Victoria; Mizerski, Dick. Skutki odgrywa advergame na małe dzieci w percepcji, preferencje i prośby. Journal reklamy . 2007, vol. 36, no. 2, str. 87-100.
 6. Skok w górę↑ AN Soontae, Jin Hyun Seung; Park Eun Hae dzieci Reklama Literacy dla Advergames: Percepcja grze i reklamy. Journal of Advertising . 02.05.2014, tom. 43, no. 1, str. 63-72. DOI : 10,1080 / 00913367.2013.795123 .
 7. Skok w górę↑ American Academy of Pediatrics, Rady w sprawie Komunikacji i Mediów. Oświadczenie polityka: multimedia użytku przez dzieci w wieku poniżej 2 lat. Pediatrics . 2011, Vol. 128, Nr. 5, str. 1-6.
 8. Skok w górę↑ VAAL Genius SARAH E. Lapierre MATTHEW A. Marketing: wpływ zastrzeżeń edukacyjnych i pamięciami na reakcjach rodziców do Infant / Toddler DVD. Journal of Spraw Konsumenckich . 01.06.2014, tom. 48, no. 2, str. 323-350. DOI : 10.1111 / joca.12023 .
 9. Skok w górę↑ Young, Brian M.; De Bruin i, Anna; EAGLE, Lynne. Postawy rodziców w kierunku reklamy, aby dzieci w Wielkiej Brytanii, Szwecji i Nowej Zelandii. Journal of Marketing Management . 2003, vol. 19, str. 475-490.
 10. Skok w górę↑ ustawę nr. 40/1995 Sb. O regulacji reklamy oraz zmieniająca ustawę nr. 468/1991 Sb. O radiofonii i telewizji, z późniejszymi zmianami, nr. 40/1995. W: Dz . 1995. Dostępny w Internecie. § 2c. Z późniejszymi zmianami. Dostępne na portalu administracji państwowej Republiki Czeskiej.
 11. Skok w górę↑ Hadas, George. Nowelizacja ustawy nr. 40/1995 Coll. regulacja reklamy. epravo.cz [online]. 10. 9. 2015 [cit. 02.12.2015]. Dostępne w Internecie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *