SpamAssassin to program komputerowy udostępniany na licencji Apache 2.0 , który jest przeznaczony do filtrowania spamu na podstawie analizy zawartości. Jest teraz częścią Fundacji Apache.

Zawiera ona różne techniki wykrywania, w tym filtrowanie spamu w oparciu o DNS , sumy kontrolne email, filtr Bayesa , zewnętrznych programów, czarnych list i internetowych baz danych.

SpamAssassin może być zintegrowany z serwerem poczty i automatycznie filtrować całą pocztę. Może być również prowadzony indywidualnie przez użytkowników z własnej skrzynki pocztowej z klienta poczty. Zaletą jest wysoki stopień konfigurowalność. Może być skonfigurowany do korzystania z globalnych zasad i preferencji użytkowników w tym samym czasie.

Wygrał Linux New Media Award 2006 dla „najlepszych rozwiązań antyspamowych opartych na systemie Linux.”

Historia

SpamAssassin został stworzony przez Justin Mason, który utrzymywał szereg łatek poprzedników filter.plx programu stworzonego przez Marka Jeftovicem w sierpniu 1997. Mason Jeftoničův przepisał cały kod, a wyniki przesłane do SourceForge.net 20 kwietnia 2001. Projekt obejmował algorytmy opracowane przez Gary Robinsonem i innych.

Metody użycia

SpamAssassin jest aplikacja napisana w Perlu , który jest zwykle używany do filtrowania wszystkich przychodzących listów dla jednego lub większej liczby użytkowników. Może być stosowane jako samodzielne stosowanie albo jako podprogram innych zastosowań (takich jak na przykład MailScanner) lub przez klienta (spamc) łączy się z demon (SPAMD). Druga metoda ma swoje zalety wydajności, ale w pewnych okolicznościach może stanowić dodatkowe zagrożenie bezpieczeństwa.

W obu przypadkach program ustala ogólne filtrowanie poczty, czy nazywa się bezpośrednio e-mail klienta, jeśli jest obsługiwany z każdego listu przybysz. Poczta Program filtrujący takie jak procmail może być ustawiony tak, że wszyscy przeszli przez SpamAssassin elektroniczną i otrzymał pojedynczą konfigurację obsługi plików .procmailrc .

Aktywność

SpamAssassin niejawnie zawiera zestaw reguł, w którym określa, czy wiadomość jest spamem lub nie. Większość z nich opiera się na wyrażeniach regularnych , które porównują zawartość (korpus) lub pole nagłówka e-mail. Ponadto SpamAssassin zawiera również inne techniki wykrywania spamu. Techniki te są nazywane dokumentacja testy (testy).

Każdą próbę wynik, który jest przypisany do wiadomości, jeżeli przechodzi test. Wynik może być dodatnia lub ujemna, wartości dodatnie i ujemne wskazują spamu wskazać szynkę . Raport jest kolejno porównywane z wszystkich testów i SpamAssassin łączy poszczególne wyniki w globalnej raportów wynik. Gdy wynik jest wyższy, tym większe prawdopodobieństwo, że wiadomość jest spamem.

SpamAssassin ma konfigurowalny wewnętrzny próg oznaczyć jako spam. Zazwyczaj są one uważane za spam e-mail tylko wtedy, gdy spełnia kilka kryteriów; zgodność z jednego testu nie jest zazwyczaj wystarczająca, aby osiągnąć próg. Zmniejsza to możliwość fałszywie dodatnich Na przykład, jeśli zawartość słowie literę często znajdują się w spam.

Jeśli list SpamAssassin oznaczone jako spam, więc nadal jest możliwe, aby zmienić tę sytuację. W domyślnej konfiguracji, treść wiadomości e-mail dołączony jako MIME załącznik z krótką notatkę w treści wiadomości oraz opis badań, które doprowadziły do wyznaczenia jako spam. Jeśli wynik jest niższy niż według ustawionego progu, to jest domyślnie dodawany do informacji nagłówka, które przeszły testy antyspamowe i co wynik osiągnięty. Te informacje mogą być dalej przetwarzane, na przykład, do oznaczania wiadomości jako podejrzane.

SpamAssassin umożliwia indywidualne ustawienia dla każdego użytkownika. Konfiguracje mogą być zapisane w pliku lub bazy danych. Użytkownicy mogą określić ich konfiguracji adresów, z których e-maile nigdy nie będą traktowane jako spam, lub zmienić muzykę do pewnych zasad. Użytkownik może również określić listę języków, w których chcą otrzymywać wiadomości SpamAssassin, a następnie ustawić wyższy wynik początkowy wszystkie e-maile, które są napisane w innym języku.

Filtrowanie Bayesa

SpamAssassin zwykle stara się udoskonalić swoje własne zasady przez Bayesa filtrowanie który jest samoukiem, ale zawsze jest bardziej skuteczna, gdy dane wejściowe użytkownika.

Ogólnie oczekuje się, że użytkownik określa typ niechcianych ( spam ) e-mail, a przykładem użytecznych ( szynka ), emalii, a więc filtr może nauczyć się różnicy między nimi. W tym celu SPAMASSASSIN dostarcza narzędzi wiersza polecenia, z którym możemy identyfikować konkretny adres e-mail (lub nawet całych skrzynek pocztowych) albo jako spam lub szynki. Zazwyczaj użytkownicy przenoszą wiadomości, które są specyficzne dla rodzaju folderu spam w skrzynce pocztowej, ze wszystkimi tego składnika oznaczono rodzaj spamu. Ewentualnie, jeśli pozwala klientowi e-mail, można również oznaczyć poszczególne wiadomości jako spam.

Niezależnie od metody uczenia, filtr Bayesa SPAMASSASSIN przypisać wyższe dziesiątki e-maili, które są podobne do wcześniej otrzymanych e-maili ze spamem.

Testy funkcjonalne

Większość implementacje SpamAssassin działa na GTUBE . GTUBE 68bytový ciąg jest podobny do pliku Eicar dla antywirusowego. Jeżeli ten napis jest umieszczony w wiadomości sformatowane zgodnie ze specyfikacją RFC 2822 , a ten raport otrzymuje wynik w 1000, i dlatego jest oznaczone jako spam.

Licencja

SpamAssassin jest oprogramowanie open source na licencji Apache License 2.0. Starsza wersja 3.0 są licencjonowane pod Artistic License i GNU General Public License.

Referencje

  • http://en.wikipedia.org/wiki/SpamAssassin
  • http://wiki.apache.org/spamassassin/SpamAssassin – Oficjalna Wiki Project (English)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *