Spambot jest nauka nazwa programu komputerowego , który jest używany do wysyłania spamu (wyspecjalizowana wersja buta Internet ). Spamowaniem prostu nie używać e-maili , a także fora , blogi , czaty , portale społecznościowe i po prostu wszystko, gdzie dostęp do Internetu mogą publikować wiadomości i czytać je tak wielu ludzi, jak to możliwe. Aktywność ta jest często niezbędne do konta, tak wiele spamowaniem używa skryptów do automatyzacji wypełnianie formularzy rejestracyjnych. Utworzone konto jest następnie wykorzystywany do wysyłania spamu. [1]

Menedżer ranking i administratorzy stron rozwiązuje ten problem banováním konta utworzone spamowaniem i innych środków, w wyniku nieustannej walki między autorami spamowaniem ( krakersy ) hledejícími nowe sposoby na obejście środków bezpieczeństwa mających na celu obronę przed spamowaniem. [2]

spamowaniem E-mail

E-mail spam boty zbierające adresy e-mail z materiałów znalezionych w Internecie, aby stworzyć listę adresów e-mail do wysyłania spamu . Te spamowaniem ( robotów indeksujących ) poszukuje adresów e-mail na stronach internetowych, w pokojach rozmów , czatów i innych stron internetowych. Znalezienia adresów e-mail jest łatwe, ponieważ mają dokładnie ten format.

Przed tymi robotami spamującymi powstało kilka programów i technik w celu zapobiegania gromadzenia adresów e-mail. Jedną z takich technik jest munging adres , gdy adres e-mail celowo zmienione tak, aby być łatwo przenoszone do właściwej formy dla ludzi, ale nie dla spamowaniem. Na przykład nazwa (at) domena.cz . Doprowadziło to do powstania bardziej wyrafinowanych spamowaniem które umożliwiają pewne modyfikacje do konwersji z powrotem do prawidłowego adresu e-mail. Inną formą ochrony jest, na przykład, w jaki adres e-mail nie jest zarejestrowany jako tekst, ale wyświetlany jako obraz.

Spambot i fora

Spamowaniem przez internet i poszukiwaniu forach internetowych , wiki, witryn, blogów , ksiąg gości internetowych i innych stron, które mogą być wykorzystane do wprowadzenia niepożądanych treści. Często używają OCRtechnologii w celu obejścia zabezpieczeń przy użyciu CAPTCHA . Niektóre wiadomości spam mogą korzystać użytkownikowi, np. Poprzez phishing , co sprawia, że trudniej jest rozpoznać wiadomości od fałszywych. Wiadomości mogą być tylko do odczytu użytkowników, lecz trzeba poprawić PageRank poprawić ostateczną pozycję podczas wyszukiwania stron internetowych (patrz search engine optimization ).

Jednym ze sposobów, aby zapobiec spamowaniem wkład w niechcianych wiadomości przy użyciu konta e-mail z potwierdzeniem. Większość spamowaniem używać fałszywych adresów e-mail, więc nie uda im się zarejestrować swoje konto i potwierdzić konto zostanie utworzone. Niektóre spamowaniem mogę to obejść za pomocą ważnego adresu e-mail, najczęściej korzystają z wolnego webmail usługi. Podczas rejestracji okazał się skuteczny, aby korzystać z innych metod, takich jak kwestia bezpieczeństwa i tym podobne.

Twitterbot

Twitterbot to program do tworzenia stanowisk pracy ( tweets ) lub uzyskać więcej zwolenników na temat serwisu społecznościowego Twitter ( zwolenników ). [3] [4] Twitterbotů istnieje wiele wariantów. Wiele z nich wykorzystywane do rozprzestrzeniania spamu wabiące innych użytkowników na temat produktu. [5] Kolejne słupki tworzą z linkami do niektórych lub automatycznie „retweetují” [6] .

Referencje

  1. Skok w górę↑ „ Krzesiwo jest przejęte przez spamowaniem Udając ludzi ”, 21 stycznia 2015 r . Testowany w dniu 2 lipca 2015 r .
  2. Skok w górę↑ Temperton, James. ” Cuts krzesiwo Sexy spambot ruchu o 90 procent “, Wired , 31 marca 2015 r . Testowany w dniu 2 lipca 2015 r .
  3. Skok w górę↑ Jason Kincaid. ” Wszystko Twój Twitter Bot Needs Is Love “, 22 stycznia 2010 . Testowane na 31 maja 2012 r .
  4. Skok w górę↑ Kashmir Hill. „ Inwazji na Twitterze Roboty ”, 9 sierpnia 2012 . Zweryfikowane do 28 grudnia 2012 r .
  5. Skok w górę↑ Dębowej Tarczy, Roba. The Rise of Twitterze Bots [online]. The New Yorker, [cyt. 09.03.2014]. [1] . (English)
  6. Skok w górę↑ Martin Bryant. ” 12 dziwnych i wspaniałych Twitter Retweet boty “, 11 sierpnia 2009 r . Testowany w dniu 1 sierpnia 2014 r .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *