Subvertising (odpowiednik Czeska nie jest jeszcze znana) jest angielski mieszania do wyrażenia Subversion ( SVN ) i reklamowego ( reklamy ). Oznacza to przede wszystkim (nielegalny) parodia Komercyjne (i niekiedy politycznych) billboardów , ulica banery i inne formy z zewnątrz reklamy, które polega Messing, przepisywania lub uzupełniania słów lub obrazów do istniejących haseł i wiadomości tak aby powiadomić użytkownika o różnych „tajne publicznego” lub skręcić pożądany wpływ na potencjalnych klientów wobec samej spółki reklamującym komunikację handlową.

subvertising rozwój

Subvertising początki sięgają lat 20. 20 wieku, mówią o podobieństwach do niektórych kierunków rozwojowych Dada . [1] Bardziej szeroko stosowane montaże i dlatego była głównie ogranicza się do małych rozmiarów. Dzisiejsze typowe subvertizing w formie billboardów przepisywania kwot „ sabotaż ” zdarzenie z pędzlami i kolorach, odpowiednio. sprayu kolor, wytworzony z papieru wyciętych liter umieszczenie drabiny.

Ta część artykułu jest zbyt krótki lub nie zawiera wszystkie istotne informacje. Możesz pomóc Wikipedię przez nią prawidłowo rozwijać .

Charakterystyka subvertising

Zmienioną treść wiadomości w większości przypadków działa przeciwko konsumpcjonizmu (bezuzdému konsumpcjonizm), Mamona jest największe międzynarodowe korporacje , plądrując środowiska, niespójność między rzeczywistością a wiadomości z głównych mediów, z polityków, takich jak plakaty. Przypomina swoje przeszłe skandali, dotykając nawet medicínsko- kompleks farmaceutyczne itp. to, jeśli jest to możliwe, zabawny i zwięzły sposób.

Subvertising i prawo

Subvertising jest prawnie nielegalne, ponieważ właściciel powierzchni reklamowej nie dał zgody na obsługę ich treść. Kary są takie same jak graffiti na nieregularnych powierzchniach. W przeciwieństwie do graffiti? Subvertising ale musi „host” obszar mógłby paszkwil i korekty dokonywane są na billboardach zwykle można łatwo usunąć, w porównaniu z budynkami amortyzacja gipsowych, które mogą iść do dziesiątek tysięcy koron. Ponadto subvertising rannych należą do właściciela terenu (The dostawcą powierzchni reklamowej), a reklamodawcy. Powtarzające się uszkodzenia określonego obszaru lub obszarów w danym obszarze dla reklamodawcy reklamowania spada zainteresowanie tutaj i właściciel jest zmuszony, aby zrekompensować ten spadek cen wynajmu. Jednakże subvertising rodnik formy zawiera zdejmowania same tablice [2] , w którym to przypadku nie jest wyższy koszt (za uszkodzenia, nieuporządkowane, …).

Jak subvertising rozumieć

Subvertising jest czasem określane jako antireklama lub więc metoda détournement,. [1] dla aktorów tego działania jest subvertising coś więcej – Guerrilla przeciwko marketingu [3] , a niekiedy nawet (z pewną przesadą) „sposobem na życie”. [4]

Subvertising jest zwykle postrzegany negatywnie przez społeczeństwo, do poziomu wandalizmu . sami aktorzy, ale czuję partyzantów w walce z handlu, kłamstw i konsumpcjonizmu, chcąc ryzykować kary, gdy złapany.

Referencje

  1. ↑ Skocz do:b http://uisk.jinonice.cuni.cz/kera/sylabus2002/03tema2.htm
  2. Skok w górę↑ Ilość http://www.eco-action.org/dt/smashing.html
  3. Skok w górę↑ Ilość http://www.subvertising.it/
  4. Skok w górę↑ Ilość http://www.subvertising.org/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *