Biała lista jest terminem używanym do opisania listy lub rejestru podmiotów , dla których zostały one przyznane specjalne przywileje, usługę dostępu i uznanie. Przeciwieństwem czarnej liście , to termin używany do opisania listy lub kompilację, która identyfikuje osoby zablokowane nieznany lub niemożliwy.

Białe listy e-mail

E-mail białej listy znajduje się lista kontaktów, które użytkownik uzna za znanymi i oczekiwanych poczty przychodzącej z nich nigdy nie powinny być umieszczone w folderze Kosz.

filtr spamu wykorzystywane w e-mail klienta w skrzynce odbiorczej przeszukuje Białe listy , czarne listy i słowa kluczowe . Aktualności z adresów e-mail , domen i adresów IP w białej listy są zawsze spam filtr włączony.

Jeśli whitelist wyłącznym przepuścić tylko e-maile od kontaktów w białej listy . Jeśli biała lista nie jest wyłączna , zapobiegając e-mail przed usunięciem lub przeniesienie go do folderu spam filtr antyspamowy. Zazwyczaj zestaw reguł białej listy użytkowników końcowych, a nie dostawcy usług internetowych (ISP) lub usługi e-mail.

Korzystanie z białą listę i czarną listę może pomóc w blokowaniu spamu, ale nie zawsze, nie jest doskonały. E-mail Białe listy są stosowane w celu zmniejszenia fałszywych alarmów, często oparte na założeniu, że najbardziej uzasadnione mail jest ze stosunkowo niewielkim stałym zestawem nadawców. Aby zablokować wysoki procent filtrów wiadomości-śmieci musi być stale aktualizowana.

Non Białe listy

Non Białe listy są prowadzone przez różne organizacje non-profit , dostawców usług internetowych oraz podmiotów zaangażowanych w blokowaniu spamu. W celu uzyskania nadawcę do listy, musi spełniać szereg wymogów; Na przykład serwer pocztowy nie może być otwarty przekaźnik , tj. że nie będzie wysyłać żadnych wiadomości na zewnątrz. Operator whitelist mogą być oparte na serwerze skarg usunięty z listy.

Białe listy komercyjne

Komercyjne Białe listy są systemy, które umożliwiają wiadomości, aby uniknąć spamovému filtr. W przypadku tej usługi, organizacje pobierają opłat. Nadawca może wtedy mieć pewność, że jego wiadomości były dostarczane bez zablokowane. Celów komercyjnych białe listy , aby umożliwić firmom móc niezawodnie osiągnąć swoich klientów za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Białe listy LAN

Innym zastosowaniem Whitelists dla bezpieczeństwa w sieciach komputerowych (LAN) . Większość urządzeń sieciowych można filtrować dostęp poprzez listy dozwolonych adresów MAC . To rozwiązanie jest stosowane, gdy nie jest praktyczny w użyciu innego zabezpieczenia. Ale jest to sposób nieefektywny, ponieważ adres MAC może być łatwo sfałszowane.

Niektóre zapory mogą być ustawione tylko dla transmisji danych do / z (niektórych zakresów adresów IP).

Białe listy oprogramowania

Niektóre organizacje wykorzystują Whitelists listę oprogramowania , które jest dozwolone do użycia. Zaletą jest to, że zarząd może zapewnić, że pracownicy nie korzystają z programów, które nie są uważane za właściwe.

białe listy aplikacji

W walce z wirusami i złośliwym oprogramowaniem wprowadza białej listy oprogramowania, które jest uważane za bezpieczne do pracy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *